Lielajā talkā vairāk nekā 100 000 dalībnieku; reportāža no Lucavsalas

25. aprīlī visā Latvijā notiekošajā Lielajā talkā iesaistījušies vairāk nekā 100 000 talcinieku, tomēr vēl visi dalībnieki nav saskaitīti, vēsta Lielās talkas rīkotāji. Par aktīvāko atzīta Rīga un Vidzeme, savukārt rīta pusē visvairāk talcinieku bija Latgalē.

Jau izskanējis, ka šogad bija vairāk talkošanas vietu nekā pērn – nedaudz virs 1600. Cik daudz atkritumu tonnu Lielajā talkā izdevies savākt un izvest, būs zināms tuvākajās dienās, jo šie darbi tikai vēl sākušies.

Pašā Lucavsalas galā Kazas sēklī talkā jau no agra laidušies mazdārziņu iemītnieki, kas kopj apkārtni, kanāla malu un maisos vāc te izgāztos atkritumus – gan kaimiņu, gan arī te nedzīvojošu cilvēku. Tomēr jau vairākus gadus kaimiņu kopai sakopjot, apkārtne ir kļuvusi tīrāka. Taču tā kā pati sala un sēklis ir zems, plūdu laikā, ceļoties ūdens līmenim, daudz kas tiek ieskalots, jo īpaši daudz plastmasas pudeļu.

Kad šiem talciniekiem jau vairāk nekā 20 maisi pilni un plānos ir piepildīt vēl kādus 80, talkas noris vai tikai sākas arī citās salas vietās.

Pulksten 11 netālu no Lucavsalas labiekārtotā parka pulcējas jauno futbolistu skolas „Leevon” jaunie futbolisti, vecumā no trim līdz desmit gadiem, viņu ģimenes locekļu un treneru pavadībā. Pa talkas rīkošanu atbildīgais ir futbola skolas pārstāvis Māris Landmanis.

Kad visi iesildījušies, sākas talkas zilo maisu, kas kā atklājas – var krāsot, arī cimdu dalīšana un īsas instrukcijas. Arī jauno futbolistu ģimenes locekļus pārsteidz cilvēku nevērīgi atstātais.

Tiesa, Lucavsalas mazdārziņu apkaimē pie Salu tilta, kur arī tiek notiek talka, jau no rīta reģistrējas desmitiem cilvēku, bet valda nelielas bažas. Par tām Jumpravsalas biedrības vadītāja Rasma Griņa.

Lielās talkas rīkotāji atzīst, ka iespējams, atsevišķās talkotāju bija tik daudz, ka varēja pietrūkt maisu. Aktīvākā talkošana notika galvaspilsētā un Vidzemē, savukārt Latgale bija modusies agrāk un talkoja vairāk no rīta.

Talka Lucavsalas mazdārziņos. Foto: Laura Dzērve
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti