"Lai nodrošinātu dzīvniekiem nepieciešamās barības sagatavošanu, pašlaik virtuve ierīkota mobilajā moduļveida mājiņā, kur arī izvietotas saldētavas un ledusskapji, kas pagaidām aizgūti no vietējiem medību kolektīviem. Taču tuvākajā laikā plānots iepirkt nepieciešamo sadzīves tehniku pastāvīgai lietošanai. Barības glabātuve ierīkota šogad atjaunotajā klētī turpat Līgatnes dabas taku teritorijā," pavēstīja Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.
“Attīstot jaunās ēkas ieceri, lielu uzmanību pievērsām, lai tā nodrošinātu ne tikai Līgatnes dabas taku saimnieciskās funkcijas, bet būtu ar papildu pievienoto vērtību – kalpotu arī sabiedrībai un taku apmeklētājiem.
Rezultātā izdevies panākt, ka dzīvnieku barības sagatavošanas ēka vienlaikus būs skatu platforma, no kurienes Līgatnes dabas taku apmeklētāji varēs vērot stirnu voljeru. Iecerēts, ka ēkas darbības nodrošināšanai tiks izmantota arī saules enerģija.
Tuvākajās nedēļās DAP plāno izsludināt būvniecības konkursu, jo jaunā ēka jāuzbūvē līdz gada beigām,” sacīja DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.
“Par valsts piešķirto finansējumu jau esam iegādājušies darbarīkus un instrumentus, kas gāja zudībā martā notikušajā ugunsgrēkā. Tāpat iegādāts sadegušais inventārs dzīvnieku ķeršanai un citas nepieciešamās lietas,” piebilda Lange.
Ministru kabinets maijā piešķīra 203 650 eiro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), lai segtu 2015.gada 14.martā nodegušās Līgatnes dabas taku saimniecības ēkas atjaunošanas izdevumus. Summā iekļautas arī steidzami nepieciešamā aprīkojuma, jaunās ēkas projektēšanas, būvuzraudzības un autoruzraudzības, tās iekārtojuma un inventāra, kā arī strāvas stiprinājuma palielināšanas un pieslēguma izveidošanas izmaksas.
Līdz ugunsnelaimei Līgatnes dabas takās dzīvnieku barošanas nodrošināšanai bija atsevišķa ēka, kurā notika barības sagatavošana un uzglabāšana, kā arī daļēji tika glabāti instrumenti un darbarīki. Ugunsgrēkā ēka pilnībā nodega, iznīcinot dzīvnieku barības rezerves, tās uzglabāšanai izmantojamos profesionālos ledusskapjus un saldētavas, nerūsējošā tērauda galdus un elektroniskos svarus. Tāpat uguns iznīcināja dažādus instrumentus un darbarīkus, dzīvnieku ķeršanas un pārvietošanas inventāru, kā arī rezerves akumulatorus elektrisko ganu darbības nodrošināšanai enerģijas pārrāvuma gadījumā. Tika bojāts pie ēkas esošais elektrības sadales skapis, tādējādi bez elektroapgādes atstājot Līgatnes dabas taku otru saimniecības ēku ar darbnīcām un dabas izglītības centru „Pauguri”.
Līgatnes dabas takas šogad atzīmē 40. pastāvēšanas gadadienu. Tās mērķtiecīgi veidotas kopš 1975.gada mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām plašā teritorijā, kas maksimāli pietuvināta dzīvnieku dabiskajiem dzīves apstākļiem.