Dienas ziņas

Valmierieši mācās taupīšanas gudrības

Dienas ziņas

Karstumā glābējiem karsts darba laiks

Sāks Tepera ezera dambja rekonstrukciju

Līdz gada beigām rekonstruēs Tepera ezera dambi

Valdība piešķīrusi finansējumu Tepera ezera hidrotehnisko būvju rekonstrukcijai. Piešķirta puse no nepieciešamā pusmiljona eiro, otru pusi Smiltenes pašvaldība aizņemsies Valsts kasē. Ezera dambis ir kritiskā stāvoklī - nav iespējams samazināt ūdens līmeni, līdz ar to rodas plūdu draudi tuvumā esošajām mājām.

Tepera ezers ir smilteniešu iemīļota atpūtas un makšķerēšanas vieta. Tā kopējā platība ir vairāk nekā 10 hektāri. Šobrīd ezera dambja konstrukcijas vairs nefunkcionē, tādēļ ūdens līmenis ar katru gadu turpina celties, apdraudot tuvumā esošās teritorijas.

"Apdraudējumi ir ne tikai privātām mājām, privātiem īpašniekiem, bet arī mūsu uzņēmējdarbībai un mūsu inženierkomunikācijām. Var rasties pat arī daļējs elektrības pārrāvums Smiltenes pilsētā," sacīja Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Kukainis.

Ja Tepera dambis tiktu pārrauts, visvairāk ciestu Andra Teremko ģimenes māja, kas atrodas vien pāris metru no ezera.

Ar ezera radītajām problēmām viņiem nākas saskarties jau vairāk nekā septiņus gadus. Teremko īpašumā atrodas arī novecojuši ventiļi, kas paredzēti ūdens līmeņa samazināšanai.

"Tie ventiļi, kas ir paredzēti ezera nolaišanai, jau sen nevar pildīt savu funkciju, jo, ja arī kāds riskētu ieiet tur iekšā un mēģinātu viņus atgriezt, tad aizgriezt droši vien vairs nevienam tas neizdotos," informēja smiltenietis Andris Teremko.

Ik pa laikam šeit vērojamas ūdens sūces, tā palielinot iespējamību, ka Teremko īpašums varētu applūst. Lai jau laikus pamanītu draudus, ēkā, kur atrodas ventiļi, uzstādīta signalizācija, kas ziņo par ūdens līmeņa celšanos. Tomēr tas nav problēmas risinājums.

Man kā mājas īpašniekam tas ir vājš mierinājums, jo, ja, teiksim, kaut kur sāk raut, tad būtu labi, ja es paspētu paņemt pasi," turpina Teremko.

Lai pilnībā novērstu plūdu draudus, jānostiprina dambja sienas, kā arī jāatjauno ūdens līmeņa kontroles sistēma. Pašvaldībai šādu līdzekļu nav, tādēļ nācies lūgt palīdzību no valsts. Pēc ilgām sarunām valdība tomēr nolēma daļu finansējuma piešķirt. Dambja reksonstrukciju plānots veikt šī gada laikā.

Tomēr Andris Teremko norāda, ka sirdsmiers iestāsies vien brīdī, kad būvniecības darbi būs pabeigti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti