Latvijas upes papildinātas ar 750 tūkstošiem strauta foreļu

Ar 55 tūkstošu strauta foreļu mazuļu ielaišanu Engures un Ventas upju baseinos, noslēdzies jau trešais zivju mazuļu ielaišanas gads projektā “Miljons foreļu atgriešanās”. Līdz šim septiņu Latvijas upju baseinos ir ielaisti 750 tūkstoši strauta foreļu mazuļi, un nākamgad tiks sasniegts projekta mērķis, kad upes būs papildinātas ar miljons zivju mazuļiem.

Trešo gadu pēc kārtas septiņu Latvijas upju baseinos ielaisti 250 tūkstoši strauta foreļu mazuļu. Nākamā un noslēdzošā zivju mazuļu izlaišana paredzēta nākamā gada pavasarī, kad Latvijas upītēs peldēs nu jau par miljons forelēm vairāk.

Lai atjaunotu strauta foreļu populāciju Latvijas upītēs, projektu 2011.gadā iniciēja „Skonto Būve”, apņemoties finansēt miljons strauta mazuļu izaudzēšanu četrās Latvijas zivju audzētavās. Savukārt par strauta mazuļu ielaišanu upēs rūpējas biedrība „Mēs Zivīm”.

“Ielaižot zivju mazuļus Latvijas upītēs, vislielākais gandarījums ir dzirdēt no vietējām makšķernieku biedrībām, ka, pateicoties šim projektam, strauta foreļu upēs ir acīmredzami vairāk. Tāpat prieks, ka šis projekts nes arī izglītojošu labumu. Vietējie iedzīvotāji un biedrības pauž atbalstu zivju resursu sargāšanā, vēršoties pret negodprātīgajiem makšķerniekiem, turklāt līdz ar šo projektu, iesaistītās vietējās biedrības ir kļuvušas arī daudz profesionālākas un zinošākas gan par izlaišanas procesa teorētisko, gan praktisko pusi,” gandarīt ir Ivars Dubra, biedrības “Mēs Zivīm” valdes priekšsēdētājs.

Strauta foreļu mazuļu izlaišanas vietas izvēlētas, vadoties pēc zinātniskiem Latvijas upju izpētes datiem, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju upēs, kuras ir piemērotas strauta forelēm, bet tajās to nav vai ir ļoti maz, un to turpmākā attīstība apdraudēta.

No Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta "BIOR" 2011.gadā tika saņemta atļauja ielaist strauta foreļu mazuļus septiņu Latvijas upju baseinos un 37 izlaišanas vietās. Foreļu ielaišanas vietas četru gadu laikā nemainās, lai, ņemot vērā strauta foreļu dzīves ciklu, pēc projekta īstenošanas tās noteiktajās upēs spētu vairoties jau dabīgā ceļā.

Strauta foreļu mazuļus izaudzē trīs Latvijas zivju audzētavas - "BIOR" zivju audzētava "Tome", SIA "Faps" un Z/s "Sillakas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt