Dienas ziņas

Loka šaušanas sacensībās «medī» 3D dzīvniekus

Dienas ziņas

Ceļš no Ventas ciema līdz Kuldīgai – nedrošs

Latvijas un Igaunijas glābēju mācības

Latvijas un Igaunijas glābēji mācībās pārbauda spēju sadarboties ugunsgrēku gadījumos

Latvijas un Igaunijas glābšanas dienesti pierobežā mācībās pārbaudīja prasmi veikt kopīgas operācijas. Valkā tika inscenēta situācija, ka neapdzīvotā mikrorajonā izceļas kūlas ugunsgrēks, kas strauji virzās uz ēkām, aizdegas arī sadzīves atkritumi, radot biezu sadūmojumu. Tiek pieļauts, ka ēkā ir cilvēki. Mācībās tika izmantoti dūmu ģeneratori, tikmēr realitātē Latvijā šogad dzēsti jau vairāk nekā 2230 kūlas ugunsgrēki. 

Divi cietušie tiek atrasti bezsamaņā, kurus izdodas evakuēt caur ēkas ieeju. Trešais cietušais nogādāts uz jumta, kur pēc mirkļa evakuācija notiek ar ugunsdzēsības auto kāpnēm. Šis scenārijs ir izdomāts, imitējot reālu ugunsnelaimes situāciju glābēju praktiskajās apmācībās. Izmantojot mākslīgos dūmus, glābējiem ēkā bija jāatrod cietušie un pēc iespējas ātrāk jāevakuē.

"Tika izspēlēta situācija, ka igauņu kolēģi var iedot tikai vienu auto cisternu un mums pašiem reģionā ir tā kā kūlas sezonā, kad visas ūdens cisternas ir aizņemtas un mums jāiztiek ar tiem resursiem, kas ir. Vajadzēja četras auto cisternas, bet bija tikai trīs, jo izspēlējām situāciju, kad pārējās ir citos ugunsgrēkos," stāsta VUGD Vidzemes reģionālās brigādes operatīvais dežurants Alberts Pundurs.

Mācībās piedalījās Valkas, Strenču un Valgas ugunsdzēsēji. Sadarbība starp Latvijas un Igaunijas glābējiem noritēja veiksmīgi un šādas mācības atvieglo darbu reālās situācijās, jo abu valstu glābējiem vairākkārt nākas sadarboties paaugstinātas ugunsbīstamības apstākļos.

"Jo šādas praktiskās mācības biežāk notiek, jo labāk. Tieši šie ugunsdzēsēji, kas savā starpā strādā plecu pie pleca, viņi viens otru vairāk iepazīst, runāšana savā starpā rodas vienkāršāka, saprotamāka," pastāstīja VUGD Vidzemes reģionālās brigādes komandiera vietnieks Gints Ilva.

Mācības noritēja pēc glābēju izsaukšanas standartiem, kad pēc izsaukuma zvanu centrs ziņo Rīgai, tālāk Rīga pieprasa palīdzību Igaunijas kolēģiem, zvanot uz Tartu. Pēc tam informācija tiek apstiprināta un tikai tad izsūtīta tehnika. Rezultātā, pretēji scenārijam, igauņu kolēģi kavējās 10 minūtes. "Grūti tagad pateikt, kur bija tā aizķeršanās tās desmit minūtes, kāpēc tā informācija kavējās, bet mēs to noskaidrosim, tad arī izsecinās un kaut ko pamainīs, lai tas notiktu ātrāk un operatīvāk, jo tas ir ļoti būtiski," skaidro VUGD pārstāvis Pundurs.

Kā norāda mācību atbildīgās personas, glābēji ar uzdevumu tika galā un arī savstarpējā komunikācija bija ļoti laba. Glābšanas dienestu mācības notiek Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības projekta ietvaros.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt