Latvijas reģionos atzīmēs Pasaules ūdens dienu

Ik gadu 22. martā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā ūdens diena, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus. Latvijā tā tiek atzīmēta kopš 1996. gada. Lai pievērstu uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Starptautisko ūdens dienu atzīmēs, no 16.līdz 22. martam rīkojot izglītojošos pasākumus visā Latvijā.

Latgale

Otrdien, 17. martā, pl.13 DAP Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centrs „Rāzna” organizēs ūdens tēmai veltītu pasākumu Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”. Tā laikā tiks runāts par ūdens lomu dabā, tiks organizēta pastaiga gar Rēzeknes upi un klausītas ūdens skaņas, pētīta ūdens kvalitāte un ūdens attīrīšanas iespējas. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties vides izziņas spēlē „Upes tīrīšana”.

Savukārt ceturtdien, 26. martā, Ūdens dienai veltīts pasākums notiks Andzeļu pamatskolā, kas atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā. Tā laikā tiks organizēts pārgājiens pie Ežezera, kur dalībnieki iepazīs ezera pasauli pavasarī un pārrunās ūdens ekosistēmas lomu dabā.

Kurzeme

DAP Kurzemes reģionālā administrācija, atzīmējot Ūdens dienu, piektdien, 20. martā rīkos pārgājienu Dundagas bērnu dienas centra “Mājas” apmeklētājiem, 1.-4. klašu audzēkņiem. Tā laikā tiks apmeklēti Dundagas tuvākie avoti, nelielas ūdens teces, kā arī vietējās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Bērniem būs iespēja izgaršot dažādu avotu ūdeņus un salīdzināt tos ar krāna ūdens garšu.

Vidzeme

Ūdens dienai veltīti pasākumi notiks arī Vidzemē. Dabas izglītības centrā “Vecupītes” Kocēnu novadā otrdien, 17. martā Amatas pamatskolas 1.- 2. klašu audzēkņi piedalīsies ūdens dienai veltītu nodarbību gan par ūdens nozīmību un vērtību cilvēka dzīvē, gan ūdens iemītniekiem.

Savukārt dabas izglītības centrā „Ziemeļvidzeme” Salacgrīvā trešdien, 18. martā – Salacgrīvas vidusskolas skolēni pētīs bebru ietekmi Kurliņupē. Jāpiebilst, ka Salacgrīvā ūdens tēmai veltītas aktivitātes turpināsies arī 25. martā, kad Comenius skolu projekta dalībnieki no Rūjienas un projekta partnervalstīm izzinās Salacas upi un ūdens nozīmi, bet 27. martā pirmsskolas izglītības iestāde „Buratīno” audzēkņi darbosies aktivitātē „Zivis un dzīvība ūdenī.”.

Zemgale

Sestdien, 21. martā, no pl.10 līdz pl.15 Starptautiskajai ūdens dienai veltīts pasākums būs arī Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības centrā “Meža māja”, kur notiks Atvērto durvju diena ar tematisku pasākumu „Ūdens cilvēkā un cilvēks ūdenī”. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kāda ir ūdens nozīme cilvēka dzīvē – varēs minēt, kurš no piedāvātajiem ūdens paraugiem būtu dzeramais ūdens, spēlēt spēli par ūdeņiem literāros darbos, kā arī izgudrot jaunu transporta līdzekli, par paraugu ņemot dažādus ar ūdeņiem saistītus dzīvniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt