Latvijas mediķi piedalās starptautiskās mācības Polijā

Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi pirmo reizi piedalās starptautiskās neatliekamās medicīniskās palīdzības mācībās. Tās Polijas pilsētā Beļsko-Bjala notiek no 28. līdz 30.janvārim.

Mācībās savas prasmes apliecina 52 neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu brigādes no dažādām valstīm, tostarp Polijas, Vācijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Lietuvas. Latviju mācībās pārstāv viena brigāde no Jelgavas.

Mācību ietvaros mediķu spējas tiek testētas visdažādākajās pacienta dzīvībai kritiskās situācijās. Autobusa avārija ar daudziem cietušajiem vienlaicīgi un palīdzības sniegšana lielveikalā, kurā notiek bruņots iebrukums – tie ir tikai daži no izspēlētajiem scenārijiem.

Individuāli pārbaudīta arī mediķu fiziskā sagatavotība. Šādas mācības dod neatsveramu pieredzi un iespēju pilnveidot sistēmu, jo katrā valstī var būt atšķirības palīdzības sniegšanas vadlīnijās un algoritmos, kā arī brigādes un operatīvā transportā ekipējumā, informēja NMPD. Plānots, ka pēc atgriešanās no Polijas mediķi gūtajās atziņās noteikti dalīsies ar pārējiem kolēģiem. 

Starptautiskās neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu mediķu mācības notiek 10.reizi. Arī Latvijā ar Latvijas ārstu biedrības atbalstu ir organizētas vērienīgas praktiskās mācības "Dzīvības cena", imitējot gan katastrofas ar daudz cietušajiem, gan arī individuālajos uzdevumos pārbaudot Latvijas brigāžu prasmes un iemaņas sniegt palīdzību cietušajiem.

Lai veicinātu starpvalstu sadarbību un gatavību sadarboties ārkārtas situācijās, pērn sacensībās Latvijā piedalījās arī vairākas brigādes no Lietuvas un Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti