Latvijā šogad varētu sākt agrīnāku HIV pacientu ārstēšanu

Veselības ministrija solījusi nevalstiskajām organizācijām, ka varētu no šā gada jūlija sākt agrīnāku HIV pacientu ārstēšanu. Šos un citus jautājumus otrdien Eiropas mājā apspriedīs diskusijā "Dublinas deklarācija un valsts atbildība par HIV/AIDS slimniekiem".

Latvijā ir viens no augstākajiem HIV infekcijas izplatības rādītājiem Eiropas Savienībā, un joprojām ievērojams ir jaunatklāto gadījumu skaits. Profilakse mēdz nesasniegt mērķa grupas, turklāt šobrīd ir nepietiekama un vēlīna HIV diagnostika, kā arī novēloti uzsākta specifiskā pretvīrusu terapija.

„Mēs esam otrā vietā uzreiz aiz Igaunijas Eiropas Savienībā HIV gadījumu ziņā. Mēs esam pirmajā vietā Eiropā AIDS gadījumu ziņā uz tūkstoti iedzīvotāju. Lielākā problēma, ka mēs esam vienīgā Eiropas valsts, kas sāk ārstēšanu pie ļoti zemiem veselības kritērijiem. Pēdējos ES Slimību kontroles un profilakses centra rādītājos Latvija ir centrālā valsts, kas iekrāsota sarkanā krāsā. Mums tie rādītāji ir sliktāki pat nekā daudzām Āzijas valstīm,” stāsta Aigars Ceplītis, Latvijas pārstāvis un vadības grupas loceklis organizācijā "AIDS Action Europe".

„AIDS Action Europe” pārstāvji grib tikties ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, arī ar deputātiem, Latvijas Infektoloģijas centra ārstiem, lai saprastu iemeslu, kāpēc Latvija ir HIV apkarošanas rādītāju pēdējā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti