Latvijā reģistrēti vien 32 būvgružu pārvadātāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Cīņā pret vides piesārņošanu ar būvgružiem piemēroti pirmie sodi, novērojis raidījums "Vides fakti", tomēr, kā viena no problēmām sistēmas sakārtošanai, ir tā, ka oficiāli reģistrēti ir tikai 32 būvgružu pārvadātāji.

Piespriestos sodus apliecina arī pašvaldību policija.

"Jā, Lapeniekos ar tām lietām, kur tikāt iesaistīti arī jūs, tika uzsāktas vairākas lietvedības, tieši par būvgružu izvietošanu. Par visiem sodiem un protokolu attīstību, pieņemtajiem sodiem ir jāgriežas Ķekavas novada domē, administratīvajā komisijā, tur jums arī varēs sniegt atbildes," sacīja Reģionālās pašvaldības policijas galvenais inspektors Gundars Dzenis.

Par piespriestajiem sodiem Ķekavas novada dome komentāru nesniedz, mediju pārstāvjiem neesot tiesības uzzināt, kādi sodi piespriesti, bet, pateicoties raidījumam "Vides fakti" un Ķekavas pašvaldības policijas neatlaidībai, beidzot tiek veikti teritorijas sakopšanas darbi, kas nozīmē vienu nelegālu būvgružu izgāztuvi mazāk.

Diemžēl joprojām ir cilvēki, kas atver vaļā Latvijas karti un ar pirkstu tajā iedur, vēstot:" Iemetīšu pārsimts tonnu ar būvgružiem tur, tur, tur un arī tur."

Kopš 2014.gada maija ir izstrādāta jauna sistēma "BRAPUS", lai kontrolētu būvgružu nonākšanu poligonos, nevis ezeros, grāvmalās un mežos.

"Būvniecībā radušos atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēma (BRAPUS) nozīmē, ka jebkurš būvgružu pārvadājums ir jāreģistrē un šis pārvadājums ir legāls - kādā būvniecības objektā iegūtie atkritumi ir jāizved uz oficiālu izgāztuvi," sacīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) informācijas tehnoloģijas un pakalpojumu attīstības direktors Gints Škodovs.

Pašlaik ir divas problēmas, jo šobrīd pārvadājums jāreģistrē 30 dienu laikā. Tas nozīmē, ka, ja pārvadātājs brauc kaut kur izgāzt savus būvgružus, viņš var pēc tam tos nepiereģistrēt. Otra problēma ir tā, ka šobrīd reģistrēti tikai 32 pārvadātāji.

Internetā būvgružu izvešanu piedāvā daudzi. Vairākus raidījumam "Vides fakti" izdodas sazvanīt. Visi trīs uzrunātie noraida piedāvāto iespēju būvgružus izgāzt mežā.

Neskatoties uz to, tonnām būvgružu ik dienu nonāk dabā, jo par to izgāšanu poligonos ir jāmaksā.

Tādēļ tika rīkota akcija "Pieķer būvgružotāju!", ar kuru var palīdzēt dabai. Būvgružotāju sērga turpinās, taču tiek meklēti veidi, kā to izskaust.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti