Latvijā pirmo reizi veic elkoņa locītavas iekšpuses operāciju

Mikroķirurģijas centrā 3. martā pirmo reizi Latvijā tika veikta endoskopiskā kubitālā tuneļa jeb elkoņa locītavas iekšpuses operācija.

Kubitālais tunelis atrodas elkoņa locītavas iekšpusē, un caur to iet elkoņa nervs. Visbiežākie traucējumi, ar ko pie ārstiem griežas pacienti, ir mazā pirkstiņa un zeltneša tirpšana. Ja šis nervs ir nospiests ilgstoši, izdilst plaukstas muskuļi un vairs nav iespējamas precīzas pirkstu kustības.

Līdz šim kubitālā tuneļa sindroma operācijas tika veiktas ar 20-25 centimetru gariem griezieniem pa augšdelma, elkoņa un apakšdelma iekšējo virsmu. Sadzīstot, brūce rada rētu, kas var ne tikai traucēt kosmētiski, bet arī radīt saaugumus un atsevišķos gadījumos atkārtoti nospiest nervu. Ar jauno metodi, ko marta sākumā notikušajā operācijā izmantoja ķirurgi Uldis Krustiņš un Mārtiņš Kapickis, operācijas grieziens un vēlāk arī rēta ir tikai 1,5–2 centimetrus gari, savukārt nerva kompresijas recidīva risks ir niecīgs.

"LEAD. Korporatīvā komunikācija" informē, ka arī turpmāk plānots pacientiem veikt šādas operācijas, kas ir  mazāk traumatiskas un viņi ātrāk varēs atgriezties darbā. Arī ārsti sekmīgi ir apguvuši jauno pieeju.

Jaunā aparatūra un metodika būs izmantojamas ne tikai elkoņa nerva kompresiju ārstēšanā, bet arī citas lokalizācijas nervu endoskopiskajā ķirurģijā, kā arī nervu, cīpslu un, iespējams, arī asinsvadu transplantātu paņemšanai minimāli invazīvā tehnikā un cīpslu saslimšanu diagnostikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti