Labdarības akcijas «Kara bērni» Latvijā aprūpētie Ukrainas bērnunamu audzēkņi atgriezīsies mājās

Ar jaunām prasmēm un lielāku drošības sajūtu mājup dosies 14 bērni no Ukrainas karadarbības zonas, kuri divas nedēļas saņēma sociālās rehabilitācijas pakalpojumus  Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) par labdarības akcijā “Kara bērni” saziedotajiem līdzekļiem, informēja SIVA pārstāve Ieva Meļko.

Sociālās rehabilitācijas ietvaros bērniem tika nodrošinātas psihologa konsultācijas un grupu darbs, ārsta uzraudzība, nodarbības fizioterapeita un sociālā rehabilitētāja vadībā, baseina apmeklējums, kā arī dažādas fiziskās aktivitātes un brīvā laika pasākumi.

Lielākā daļa bērnu pirmajā grupā ir no Ukrainas karadarbības zonas bērnunamiem, kuri nonākuši audžuģimenēs, bet pēdējā gada laikā bijuši spiesti mainīt gan dzīvesvietu, gan skolas.

Tāpēc rehabilitācijas laikā ļoti būtisks bija tieši psiholoģiskais atbalsts, kuru nodrošināja pieredzējušu speciālistu komanda. Pirms vairākiem gadiem SIVA speciālisti strādājuši ar Gruzijas konfliktā iesaistītajiem bērniem, savukārt pagājušajā gadā ikdienas darbs bijis ar Zolitūdes traģēdijā cietušajiem.

Bērnu pirmais pārsteigums Latvijā bija par labiem dzīves apstākļiem labiekārtotās istabās, ēdināšanu, sakoptu un drošu apkārtējo vidi. Lai gan daudzi bērni ārzemēs bija pirmoreiz, viņi ātri adaptējās jaunajā vidē, bija atvērti un zinātkāri apgūt jaunas prasmes un zināšanas. Līdztekus dažādiem vērtīgiem speciālistu padomiem, kas noderēs, atgriežoties Ukrainā, bērniem jauna pieredze bija ik uz soļa – arī zviedru galda princips brokastīs, apsveikuma kartīšu taisīšana, tortes cepšana, deserts, kurā ķīselis peld pienā. Viss pasākumu kopums rehabilitācijas laikā bērniem devis iespēju iepazīt citādus dzīves apstākļus, apgūt jaunas prasmes, kā arī samazināt spriedzi, lai Ukrainā varētu atgriezties ar lielāku drošības sajūtu.

Līdz oktobra beigām paredzēts, ka SIVA ieradīsies vēl trīs bērnu grupas no Ukrainas, lai saņemtu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Nākamā grupa ar 14 bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem ieradīsies jau 21.septembrī un uzturēsies Latvijā divas nedēļas.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumus SIVA Ukrainas bērni saņem par saziedotajiem līdzekļiem labdarības akcijā “Kara bērni”, kuru maijā uzsāka "Rotary klubs" ar aicinājumu ieraudzīt traģēdiju Ukrainā, dot ticību bērniem, kas karā zaudējuši vecākus un bērnību, likt viņiem sajust, ka Eiropā viņi nav pamesti vieni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt