Dienas ziņas

Ievas dzīvības glābšanai nepieciešami 100 000 eiro

Dienas ziņas

Topošie mūziķi apgūst iemaņas mūzikas sesijā

Liepājā darbu sāk Kurzemes uroloģijas centrs

Kurzemes Uroloģijas centrs - jaunākās ārstniecības un diagnostikas metodes

Liepājas reģionālā slimnīca (LRS) ir lielākā medicīnas aprūpes iestāde Kurzemē, kur šoruden pabeigti vērienīgi rekonstrukcijas un modernizācijas darbi. Sakārtotā vide un  mūsdienīgās tehnoloģijas ļauj attīstīt aizvien plašāku medicīnisko pakalpojumu klāstu. Ceturtdien, 30.oktobrī, savu darbu sāk Kurzemes Uroloģijas centrs, kas nodrošinās reģiona iedzīvotājiem plaša spektra uroloģisko palīdzību.

 

Kurzemes Uroloģijas centra izveide ir mērķtiecīgas darbības rezultāts, atzīst daktere Dzintra Litavniece. Ilggadīgi uzkrātā darba pieredze, modernā materiāltehniskā bāze un profesionāla speciālistu komanda ir noteicošie faktori, kas ļāvuši īstenot mērķi par reģionālo centru.

Tā kā Kurzemes zonā nav šāda profila nodaļas nevienā slimnīcā, tad mēs atļāvāmies šo Uroloģijas nodaļu jaunajās telpās pārdēvēt par Kurzemes Uroloģijas centru," sacīja Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja Dzintra Litavniece

"Nosaukums, protams, ir pietiekoši ambiciozs un uzliek pienākumus personālam nepārtraukti mācīties, attīstīties, papildināt savas zināšanas, kā arī visas jaunākās ārstniecības un diagnostikas metodes ieviest Liepājas reģionālajā slimnīcā," pastāstīja SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Jaunizveidotajā centrā ir 30 gultasvietu, kas būšot pietiekami arī turpmāk.

Tas skaidrojams ar ārstēšanās intensitāti, ko nodrošina moderno tehnoloģiju izmantošana. Par pacientu veselību rūpēsies četri ārsti urologi, nefrologs, kā arī apmācīta un kvalificēta vidējā personāla komanda.

"Mēs esam būtībā tāda operatīvā profila speciālisti kā urologi. Tagad esam kopā ar nefrologu, kuram vairāk ir terapeitisks profils," darba specifiku skaidro ārsts-urologs Igors Carevs.

Pacientam nevar ārstēt tikai nieri, prostatu vai konkrētu slimību. Viņš ir jāārstē kompleksi. Pieaug onkoloģisko pacientu skaits. Katru dienu, ejot vizītē, vidēji 80% pacientu ir ar onkoloģiskajām saslimšanām," piebilst Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja Dzintra Litavniece.

Ikdienā centrā tiks veikta diagnostika, sarežģītas, bet mūsdienīgas operācijas, kā arī sniegta vispārējā palīdzība pacientiem ar uroloģiskajām saslimšanām no visas Kurzemes. Līdz šim nodaļā vidēji gadā ārstējās ap 1000 pacientu. Cik  to būs līdz ar reģionālā centra izveidi, šobrīd vēl grūti prognozēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti