Kurzemē taps putnu vērošanas slēpnis, Latgalē - Daugavas loku apskates tornis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vairākās vietās Latvijā šogad taps jauni skatu torņi un platformas "Natura 2000" teritorijās, informēja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Tādējādi turpināsies dabas infrastruktūras uzlabošanas attīstība, tūrisma objektos labiekārtos takas, izbūvēs stāvlaukumus, laipas un kāpnes, ierīkos tualetes un atkritumu urnas.

Vidzemē šogad tiks izbūvēti divi jauni skatu torņi. Viens no tiem tuvākajā laikā tiks pabeigts dabas liegumā “Korneti – Peļļi”, savukārt otrs drīzumā taps ainavu apvidū “Ziemeļgauja”.

Skatu tornis dabas liegumā “Korneti – Peļļi” būs 27 metru augsts, un Drusku pilskalna dabas takas apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt skaisto skatu gan uz Alūksnes, gan Hānjas augstieni Igaunijā un pat redzēt Munameģi. Jāpiebilst, ka gleznainajā apkārtnē ir četras dabas takas, kas ļauj apskatīt lielo “Kornetu – Peļļu” gravu, ielejas, ezerus un pakalnus. Otru torni aizsargājamo ainavu apvidū „Ziemeļgauja”, Valkas novada Zvārtavas pagastā dabas baudītāji iegūs tuvāko mēnešu laikā. Tā būvniecība jau ir uzsākta. No tā 27 metru augstumā varēs redzēt Gauju, tās līkumus un apkārtni – pļavas un mežus. Blakus šim tornim tiks izbūvēts arī stāvlaukums.

Latgalē, dabas parkā „Daugavas loki” Daugavpils novada Naujenes pagasta Vasargelišķos būs jauns, 20 metrus augsts skatu tornis. Apmeklētāji no tā varēs redzēt divus Daugavas upes lokus - Rozališķu un Sandarišķu lokus. No torņa atkal būs skatāms viens no skaistākajiem Latvijas dabas skatiem, kas kādreiz rotāja Latvijas naudaszīmes – 10 latu banknotes.

Vēl viens koka skatu tornis 20 metru augstumā taps Lazdukalnā, Daugavpils novada Vecsalienas pagastā.

Arī no šī torņa būs aplūkojami Daugavas loki un Daugavas ielejas ainava.

Dabas parka „Daugavas loki” teritorijā pie Dinaburgas pilsdrupām ierīkos trīs metru augstu skatu platformu. Savukārt dabas parka „Sauka” teritorijas Ormaņkalnā tiks uzbūvēts 20 metru augsts skatu tornis. Ormaņkalns ir augstākā vieta Sēlijas paugurvalnī. No jaunā skatu torņa varēs lūkoties uz Saukas ezeru un gleznaino apkārtni.

Rāznas Nacionālā parka teritorijā zemes līmenī tiks izveidota koka platforma Mākoņkalnā. To ierīkos vietā, ko apmeklētāji ir ļoti iecienījuši un izmanto, lai raudzītos Rāznas tālēs un fotografētos Rāznas ezera un apkārtējās ainavas fonā.

Savukārt Dienvidkurzemē dabas parkā “Pape” Kalnišķos tiks izbūvēts putnu vērošanas slēpnis.

Tas paredzēts kā brīvi stāvoša būve, no kura vērojams ezera krasta mitrājs un plašas skatu perspektīvas pāri Papes ezeram. Papes ezera apkārtne ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, ko rudeņos un pavasaros tūkstošiem gājputnu un sikspārņu izmanto kā migrācijas ceļu. Ērtai un drošai piekļuvei pie slēpņa tiks izbūvēta 120 metru gara laipa. Savukārt dabas parkā “Embūte” taps jauna skatu platforma.

Torņu un platformu būvniecība notiek ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (ES KF) finansiālu atbalstu projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide "Natura 2000" teritorijās. II. kārta” ietvaros. 2015.gadā ar ES KF atbalstu tiks turpināta dabas tūrisma infrastruktūras izbūve un atjaunošana Dienvidkurzemē, Ziemeļlatgalē un Dienvidlatgalē, Dienvidvidzemē un Ziemeļvidzemē, kā arī Pierīgas reģionā. Dabas tūrisma objektos tiks labiekārtotas takas, izbūvēti stāvlaukumi un pievedceļi, laipas, kāpnes, ierīkotas nodarbību vietas, tualetes, izvietos atkritumu urnas un veikti citi "Natura 2000" teritoriju infrastruktūras uzlabošanas darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti