Krustkalnu dabas rezervātā atklāj aizsargājamas un retas sēnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Mikologu biedrības pētnieki Krustkalnu dabas rezervātā atklājuši ļoti retu un aizsargājamu cepurīšu sēni – trīskrāsu baltmieteni, pavēstīja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Rezervātā uzietas arī divas aizsargājamas piepes - rožainā apmalpiepe un sārtā mīkstpiepe.

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar dažādām dabas vērtībām, augusta izskaņā Krustkalnu dabas rezervātā, kas atrodas Madonas novadā, tika organizēta Sēņu diena. Līdztekus pasākumam, saņēmuši atļauju pētniecisko darbu veikšanai un rezervāta mikofloras izpētei, Krustkalnu dabas rezervātā 29.augustā  strādāja Latvijas Mikologu biedrības pārstāvji Diāna Meiere, Inita Dāniele un Edgars Mūkins, kuri pētīja sēnes un ievāca paraugus.

Rezultātā pārsteigumu sagādāja divu aizsargājamo piepju – rožainās apmalpiepes (Fomitopsis rosea) un sārtās mīkstpiepes (Oligoporus placentus) atrašana.

Tāpat Latvijas Mikologu biedrības pētnieki uzgājuši ļoti retu cepurīšu sēni – trīskrāsu baltmieteni (Leucopaxillus compactus), kas, pēc biedrības pārstāvja Edgara Mūkina teiktā, Latvijā sastopama vien dažās vietās. Atrasto reto sugu eksemplāri nonāks Latvijas Dabas muzejā (LDM) kolekcijas papildināšanai.

Sēņu dienas dalībniekiem bija iespēja apskatīt izstādi ar 83 sēņu, tai skaitā piepju, sugām. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīt ēdamās un indīgās sēnes, mācīties to nosaukumus, likt sēņu mīklas (puzles), veidot un zīmēt sēnes. Sarunājoties ar pētniekiem, interesenti mācījās izmantot rokasgrāmatas, noteicējus un citus informācijas līdzekļus.

Vairāki Sēņu dienas apmeklētāji DAP darbinieka Gunta Akmentiņa un LDM mikoloģes Initas Dānieles vadībā pasākuma noslēgumā devās izziņas pārgājienā pa rezervāta teritorijā ierīkoto dabas taku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti