Konferencē pievērš uzmanību retajām slimībām

7.oktobrī notiekošajā trešajā reto slimību konferencē īpaša uzmanība pievērsta esošo un vēl topošo mediķu izglītošanai par retajām slimībām, to diagnosticēšanu un ārstēšanu.

Andris Skride par retajām slimībām un to profilakses centriemMadara Fridrihsone

  Patlaban reto slimību pacientu uzskaite Latvijā nepastāv, tādēļ nav droši ticamu datu par to, cik daudz pacientu slimo ar kādu no šīm slimībām. Speciālistu novērojumi liecina, ka ļoti bieži saslimšanas ar retajām slimībām tiek diagnosticētas novēloti, tādēļ uzskata, ka vairāk uzmanības jāveltī gan primārās veselības aprūpes speciālistu, gan rezidentu izglītošanai par šo tēmu.

  "Retās slimības sastop reti, bet ir tāds paradokss, ka reto slimību pacientu ir ļoti daudz, jo retās slimības ir vairāki tūkstoši," stāsta Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas vadītājs, kardiologs Andris Skride.

  Biežākās no retajā slimībām ārsti sākuši atpazīt, norāda Skride, minot piemērus plaušu hipertensiju. Pacientu ar šo slimību ir vairāk par 250. Skaits ir liels, atzīst Skride.

  "Lielākā problēma šobrīd ir tā, ka šiem pacientiem nav specializētu centru, kādi ir citās valstīs," turpina kardiologs. "Respektīvi, biežākajām no retajām slimībām būtu jābūt specializētiem centriem, kur pacients var griezties un viņu atbilstoši ārstē atbilstoši vadlīnijām. (..) Šobrīd tādu iespēju nav."

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti