Panorāma

Šovakar Eirovīzijas fināls

Panorāma

Panorāma

Labdarības izsole botāniskajā dārzā

Kokaugu izsolē «Uzzied eņģeļu koks» gūs līdzekļus neizārstējami slimu bērnu aprūpei

Sestdien, 14. maijā, plkst. 12 Nacionālā botāniskā dārza gadatirgū Salaspilī notiks ekskluzīvu koku un krūmu izsole pret ziedojumiem neizārstējami slimu bērnu aprūpei mājās. Izsoli un labdarības stendu, kurā pret ziedojumiem tiks izplatīti dažādu Latvijas audzētāju dāvinātie stādi, Nacionālā botāniskā dārza pavasara gadatirgū rīko labdarības akcijas „Uzzied eņģeļu koks” ietvaros, informēja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības pārstāve Vineta Grigāne-Drande.

Izsolē interesenti varēs iegādāties krāšņus rododendrus, ražīgu ēdamo pīlādzi, krizantēmu radinieci sudrablapi jeb agirantēmu un citus augstvērtīgus stādus, iegūstot gan krāšņu rotu savam dārzam, gan vienlaikus ar ziedojumu atbalstot slimu bērnu paliatīvo aprūpi mājās. Solīšanu vadīs Nacionālā botāniskā dārza direktors, dendrologs Andrejs Svilāns. Pirms izsoles gadatirgus apmeklētājus ar nelielu koncertu iepriecinās ansamblis „Fantāzija”.

Visu gadatirgus laiku starp citiem tirgotājiem būs atrodams arī akcijas „Uzzied eņģeļu koks” labdarības stends, kurā pret ziedojumiem varēs iegādāties Latvijas stādaudzētāju dāvinātos augļu koku, ogu krūmu un dažādu krāšņumaugu stādus.

Labdarības akcija „Uzzied eņģeļu koks” notiek jau otro reizi, to rīko Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, kas 17 gadus ciešā sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestu nodrošina visaptverošu aprūpi mājās ģimenēm, kuru atvases sadzīvo ar neizārstējamas slimības uzliktajiem ierobežojumiem.

„Bērnu paliatīvā aprūpe ir kompleksa, visaptverošu palīdzība ģimenēm, kuru bērnu slimība nav izārstējama un radikālās ārstēšanas iespējas ir izsmeltas, taču bērni un ģimenes, nepieciešamības gadījumā, saņemot profesionālu palīdzību mājās, var ilgstoši sadzīvot ar šo situāciju un iemācīties to pieņemt, nodrošinot normālu dzīves kvalitāti,” sacīja biedrības vadītāja ārste Anda Jansone. „Ar šiem pacientiem strādā ārsti, medmāsas, kapelāne, psihologi, psihoterapeiti. Biedrības paspārnē ir 178 ģimenes, taču, jāteic, kā ir – pacientu skaitam ir tendence palielināties, tieši tāpēc ir ne vien jāvāc ziedojumi aprūpei, bet arvien vairāk un vairāk ir jārunā par šo sabiedrības daļu – ģimenēm, kuru bērnu slimības izārstēt nevarēs nekad, taču, nedaudz piepalīdzot, ar slimībām var mācīties sadzīvot, lai tās nekļūtu par „pasaules galu”. Kā liecina aptaujas - ģimenēm šī palīdzība ir neatsverama, un esam gandarīti, ka sabiedrība ar saviem ziedojumiem ir gatava to atbalstīt.”

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti