Nogurums, nervozitāte un slāpes ir pazīmes, kas var liecināt par ūdens trūkumu organismā. Ūdens ir organisma galvenais elements, kas veido vislielāko daļu no ķermeņa masas, pieaugušajiem tie ir 50–60%, bērniem pat 70–80%. Karstajā laikā ir jādzer ūdens, jo pastāv atūdeņošanās risks, tas arī attiecas uz maziem bērniem.
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādēs
ieteicamais izdzertā šķidruma daudzums dienā ir 2–2,5 litri, no kā 1,5 litriem būtu jābūt tīram ūdenim.
Eksperti no SPKC iesaka – ja kāds grib ļoti precīzi rēķināt, tad tas būs aptuveni 30 mililitri uz vienu kilogramu ķermeņa masas. Nepietiekama šķidruma uzņemšana var izraisīt organisma atūdeņošanos, un tas var novest pie nopietnām veselības problēmām.
Speciālisti norāda, ka vasarā vajadzētu atturēties no saldinātiem dzērieniem, jo tie slāpes neremdina.
Gaidāms, ka brīvdienās arvien vairāk cilvēku izvēlēsies atpūsties ūdens tuvumā. Dodoties ūdenī, nedrīkst pārvērtēt savus spēkus, tāpat jāpieskata līdzcilvēki un jo īpaši – bērni.
Noteikti jāvēdina iekštelpas, jo, piemēram, bērniem, guļot lielā karstumā telpās, ir risks pārkarst, bet zīdaiņiem bīstama var būt ilgstoša uzturēšanās bērnu ratiņos.
Ārsti atgādina, ka vecākiem jāpieskata, lai bērni vairāk uzturētos ēnā, nevis tiešos saules staros, lietotu galvassegu un dzertu daudz ūdens. Katru dienu Bērnu slimnīcā palīdzību sniedz vairākiem pārkarsušiem bērniem.