Klinšu raksti un Virtakas iezis būs skatāmi Gaismas pilī

Līdz šim Vidzemē un Kurzemē atrastas apmēram 50 zīmju klintis. Tajās ieskrāpētas vairāk nekā 3000 zīmes. Nav zināms, ko šie raksti nozīmē, taču zinātnieki uzskata, ka tie saistāmi ar mūsdienās zudušām tradīcijām, rituāliem, tautas medicīnu un maģiju.

Zīmju iegrebumus Virtakas iezī 1986. gadā atklāja pētnieks Guntis Eniņš. Virtakas iezis Braslas krastā Straupes apkaimē ir izcila Latvijas zīmju klints ar vairāk kā 400 zīmēm. Šīm zīmēm ir liela kultūrvēsturiska vērtība.

2015. gada nogalē Virtakas ieža kopija ar senajām senču rakstu zīmēm tiks izvietota Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Ceturtdien Gaismas pils Mezonīnā atklās vietu, kur tā atradīsies, bet līdz tam šajā vietā būs skatāms video “Klinšu raksti. Virtaka.” par Virtakas iezi Braslas upes krastos un dokumentāliem materiāliem no tā atklāšanas ekspedīcijām.

Video “Klinšu raksti. Virtaka” veidojis Zigurds Vidiņš un „Studija 2”. Tas tapis ar Latvijas Valsts mežu atbalstu. Ieža izpētē un kopijas izveidē iesaistījies arī Virtakas klints tuvējo māju saimnieks Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti