Ķeguma HES ūdenskrātuvē pazeminās ūdens līmeni

Lai nodrošinātu Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošu ekspluatāciju un veiktu atjaunošanas remontdarbus, Ķeguma HES ūdenskrātuvē laika periodā no 1.jūlija līdz 29jūlijam tiks pazemināts ūdenslīmenis, informēja AS „Latvenergo” pārstāve Ilvija Līvmane.

Ūdens līmeņa mainīgajā zonā ir plānots veikt Pļaviņu HES labā krasta lejas bjefa nogāžu betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus 300 kvadrātmetru platībā un Ķeguma HES tilta balstu Nr. 3, 4 un 5 betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus 129,5 kvadrātmetru platībā. Šo darbu izpildei "Latvenergo" pazeminās ūdens līmeni Ķeguma HES ūdenskrātuvē līdz 30,40-30,80 metriem no absolūtās atzīmes, kas ir par 0,85-0,45 metriem zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni.

Daugavas HES ūdenskrātuvēs līmenis regulāri tiek pazemināts gan apsekošanas, gan remonta darbos jau kopš katras hidroelektrostacijas uzcelšanas brīža.

Hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs betonēto nogāžu galvenie atjaunošanas darbi ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide. Nepieciešamos darbus HES hidrobūvju stiprināšanā viskvalitatīvāk veikt iespējams vasaras mēnešos.

Ūdenslīmeņa pazemināšanai Ķeguma HES ūdenskrātuvē ir saņemta Valsts Vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes saskaņojums.

Daugavas ūdenskrātuvju ietekmes zonas iedzīvotāju un uzņēmēju informēšanai „Latvenergo” mājaslapā ir izveidota speciāla sadaļa, kurā var uzzināt par ūdenslīmeņa izmaiņām Daugavas HES ūdenskrātuvēs un hidrotehniskajās būvēs vasarā veicamo atjaunošanas darbu norisi.

Ūdenskrātuves ietekmes zonā pašvaldību esošajās pludmalēs iedzīvotājiem jārēķinās ar ūdenslīmeņa pazemināšanos un jāņem vērā iepriekšējo gadu pieredze. AS „Latvenergo” aicina iedzīvotājus un uzņēmējus ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei u. c., kā arī pludmaļu zonu labiekārtošanai un sakopšanai.

Rīgas HES ūdenskrātuvē ūdenslīmeņa pazemināšana notiks laika periodā no 1. augusta līdz 16. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti