Dienas ziņas

Gūst pieredzi skolēnu mācību uzņēmumos

Dienas ziņas

Latvijas Zaļās partijas kongress

Sakopj vidi un stāda kokus

Kārsavā sakopj vidi un stāda kokus

Kaut arī Lielā talka Latvijā notiks pēc nedēļas, Latgalē pirmā talka notika jau šodien! Kārsavas novada Mežvidos uzņēmējs Edgars Romanovskis kopā ar vietējiem iedzīvotājiem sakopa apkārtējo vidi un stādīja lapegļu mežu. 

Ir sestdienas agrs rīts, bet talcinieku lokā uzņēmēji, pedagogi, studenti un apkārtējie zemnieki, jau talko pilnā sparā. Atkritumu maisi pildījās ļoti ātri un arī kubikmetri krājās ne pa jokam. 

"Kultūras slānis vismaz 40 gadi, ko mēs atradām tajās zemes dzīlēs. Pa logu izlidinātais parāda braucēju kultūru. Ja nākamreiz viņi piedalīsies talkā, varbūt sapratīs.

Arī mežu tīrījām - pateicoties tam, arī dzīvniekiem pastaiga būs savādāka sakoptā vidē. Tur bija arī daudz stiklu, kas dzīvniekiem var nest bēdīgu iznākumu," stāsta talkotāja Evita.

"Uz doto brīdi vairāku hektāru areālu esam sakopuši, un pieteicāmies kā oficiāli talkotāji. Izturīgus maisus, kurā visu šo mūsu kultūrslāni un neapzinīgu līdzpilsoņu atkritumus savāks tālāk," stāsta uzņēmējs Edgars Romanovskis.

Šī entuziastu talka ir saistīta ne tikai ar tālākas apkārtnes sakopšanu, bet arī ar jaunu siltumnīcu būvniecību potenciālā būvlaukumā. Uzņēmējs plāno šeit iekārtot augļu un dārzeņu  cehu, un darbi sāksies jau pavisam drīz. Pirmajā šī gada talkā palīdzēt bija ieradušies arī Latvijas Valsts meži (LVM) pārstāvji, kopīgi izkopjot vairāk kā hektāra meža platību un iestādot divus tūkstošus jaunu lapegļu stādu. 

"Esmu lasījis, ka lapegles aug līdz 600 gadu. Mēs būvējam savu darbību ilgtermiņā," sacīja uzņēmējs Edgars Romanovskis.

Lielā talka Kārsavas novadā turpināsies arī pēc nedēļas, kad vietējo izglītības iestāžu skolēni, kopā ar pedagogiem uzkops Ziedoņa dārzu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti