Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Maiju Katkovsku - Latvijas Drošāka interneta centra vadītāju

Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Riekstiņu - Latvijas vēstnieku Krievijā

Intervija ar Andreju Ērgli - Latvijas Kardiologu biedrības prezidentu profesoru

Kardiologs Ērglis: Asinsspiedienu mērīt jāsāk jau no trīs gadu vecuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Cilvēkiem asinsspiedienam, holesterīna un cukura līmenim organismā jāseko līdzi jau no trīs gadu vecuma, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" paziņoja Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis.

Pēc viņa teiktā, paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens nav problēma, ar kuru saskaras un kam jāpievērš uzmanība tikai cilvēkiem gados.

"Mums ir no trīs gadu vecuma bērniņiem jāsāk skatīties, kas notiek ar asinsspiedienu, holesterīnu, cukura līmeni, palielinātu svaru.

Ja mēs šīs lietas un šo kopumu paskatītos, mēs varētu no ļoti, ļoti daudzām lietām izvairīties jau tādā ilgstošā periodā. Un tas senioru vecums ir jāatbīda," teica Ērglis.

Pēc viņa teiktā, jo lielāks asinsspiediens, jo orgāni noveco ātrāk un rodas dažādas veselības problēmas. Tās var mazināt ar zālēm, kā arī mainot savus paradumus. Piemēram, mazinot sāls un alkohola patēriņu, atsakoties no smēķēšanas.

Līdz ar dzīves līmeņa uzlabošanos Latvijā iedzīvotāji savai veselībai pievērš lielāku uzmanību un situācija uzlabojas, teica Ērglis.

Februāris ir asinsspiediena mērīšanas mēnesis. Vairāk nekā 200 aptiekās visā valsī ir iespējams bez maksas izmērīt asinsspiedienu. Mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību sirds un asinsvadu veselībai, jo pētījumi liecina, ka paaugstināts asinsspiediens ir pusei Latvijas iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti