Kā labāk dzīvot

Pētījums: vieglā iepakojuma atkritumus šķirojam ne pārāk pareizi

Kā labāk dzīvot

Ceļojumu iespējās 2021.gadā. Vērtē tūrisma nozares pārstāvji

Covid-19 organismā meklē vājās vietas: tas var saasināt sirds un asinsvadu slimības

Kardiologi: Sirds slimniekiem pandēmijas laikā īpaši cītīgi jādzer zāles un jāklausa ārsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pacientiem ar sirds un asinsvadu slimībām pandēmijas laikā ir īpaši svarīgi ievērot ārstu norādījumus un regulāri lietot izrakstītos medikamentus, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra kardioloģe Iveta Mintāle. Regulāras rūpes par veselību šiem pacientiem dotu labākas izveseļošanās izredzes Covid-19 saslimšanas gadījumā. Tāpat kardiologs Andrejs Ērglis sirds slimniekiem īpaši ieteica vakcinēties, kad tāda iespēja būs.

Jebkurš vīruss vai infekcija saasina jau esošās slimības, uzsvēra Mintāle: “Ja sirds un asinsvadu slimības nav stabilizētas, nav sasniegti vajadzīgie mērķi, rādītāji gan asinsspiedienam, gan holesterīnam, un netiek lietotas pilnībā visas zāles, kuras mēs vienmēr nozīmējam katram pacientam individuāli, tad, protams, vīrusam ir daudz lielākas iespējas izpausties un pasliktināt situāciju, kura nav kompensēta un nav noregulēta.”

Mintāle arī brīdināja, ka vīrusa intoksikācija nogurdina organismu, tas kļūst jūtīgāks un var saasināties slimības, par kurām iepriekš nenojauta.

Pazīmes, kurām jāpievērš uzmanība

Pazīmes, kurām vērts pievērst uzmanību, ir asinsspiediens, jo tā izmaiņas būs pirmais signāls par iespējamām veselības problēmām. Tāpat kardiologi iesaka kontrolēt cukura un holesterīna līmeni. Pie ārsta noteikti jāvēršas, ja novērotas sirdsklauves.

Ja fiziskās aktivitātes sagādā lielākas grūtības nekā iepriekš, arī tas ir iemesls, lai konsultētos ar ārstu.

Mintāle atgādināja, ka šobrīd visi kardioloģiskie  izmeklējumi ir pieejami, turklāt ģimenes ārsts uz tiem var nosūtīt elektroniski.

"Kad viss notiek harmoniski un sistēmiski, riski ir mazāki,” uzsvēra kardiologs Ērglis. Tas attiecas ne tikai uz sirds slimībām, bet visām hroniskajām slimībām.

"Visas hroniskas slimības, kas saistīts ar ilglaicīgāku un sistēmiskāku aprūpi krīzes brīžos, un šis ir krīzes brīdis, kļūst daudz sliktāk kontrolējamas un pašiem jāpievērš vairāk uzmanības," uzsvēra Ērglis, aicinot atbildīgi izturēties pret savu un apkārtējo veselību, būt piesardzīgiem, uzcītīgi lietot norādītos medikamentus, tāpat nepieciešamības gadījumā konsultēties ar ārstu.

Īpaši iesaka vakcinēties

Biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa atklāja, ka, veicot aptauju biedrības sociālajos tīklos, vairāk nekā 70 % atzina, ka būtu gatavi vakcinēties pret Covid-19, taču vairāk nekā puse par lielu problēmu minēja neziņu par to, kad, kur un kā tas notiks.

Kardiologs Ērglis ieteica vakcinēties, ja ir tāda iespēja: “Ja mums ir ieroči, ar ko rīkoties, tad mēs nedrīkstam tam pretoties.”

Tāpat kardiologs mudināja jau šobrīd sākt domāt par rudeni un gripas vakcināciju nākamajai sezonai. Viņš atklāja, ka attīstītās Eiropas valstīs imunizācija pret gripu vecuma grupā virs 65 gadiem pēdējo 20 gadu laikā pieaugusi līdz apmēram 60 un vairāk procentiem. Vīrusi palielina mirstību gan no kardiovaskulārām slimībām, gan citām hroniskām slimībām un tieši šī vecuma grupa ir visuzņēmīgākā pret tiem, tāpēc arī jāievēro īpaša piesardzība un ārstu norādījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti