Kā labāk dzīvot

Bīstamais kreisais pagrieziens. Sākusies kampaņa "Ceļš nav spēle! Kļūdas nepiedod"

Kā labāk dzīvot

Mūsdienīga seniora izaicinājumi: jaunas zināšanas, kas ietver digitālās prasmes

Diabēta kontrole: jaunākās metodes glikozes līmeņa asinīs novērošanai

Kāpēc diabētiķi cukura līmeni asinīs nevar mērīt pēc sajūtām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Uzskats, ka diabēta slimnieki glikozes līmeni asinīs var noteikt pēc sajūtām, neizmantojot glikometru, ir maldīgs, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra diabēta aprūpes māsa Līga Ārente.

Viena no pamatlietām, kas jāievēro diabēta slimniekiem veiksmīgai slimības gaitas kontrolēšanai, ir glikozes līmeņa novērošana asinīs. Daļa pacientu mēdz uzskatīt, ka labi spēj kontrolēt cukura līmeni pēc sajūtām – sajūt krasas izmaiņas, iedzer zāles un no regulāras mērīšanas izvairās.

Diabēta aprūpes māsa Ārente pret šādu stratēģiju ir skeptiska – precīzi glikozes līmenim asinīs var sekot līdz tikai ar mērīšanu.

“Jā, jūs jūtat ļoti zemu cukura līmeni, bet, ja cukurs ir augstāks – to var just ļoti reti. Tie ir fenomeni, kad [augstu glikozes līmeni] labi jūt. Taču pacients īsti nevar just atšķirību – cukura līmenis ir deviņi vai četrpadsmit,” uzsvēra Ārente.

“Mēs kā profesionāļi ar pacientiem, kuri mums pieņemšanā vai apmācībās stāsta, ka jūt savu cukuru, varam izspēlēt triku: “Sakiet, cik jums šobrīd ir cukurs?”. Un tad izmērīt ar glikometru un salīdzināt. Protams, ir iespēja, ka tas nejauši sakrīt, bet pārsvarā tā nav,” sacīja diabēta aprūpes māsa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti