Kāpēc bērniem regulāri jāmēra asinsspiediens. Skaidro kardioloģe

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bērniem no trīs gadu vecuma reizi gadā jāmēra asinsspiediens, lai pārliecinātos, ka bērnam nav iedzimtu nieru vai sirds pataloģiju, Latvijas Radio 2 padomu ciklā “Dzīvo vesels” skaidroja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu kardioloģe un Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Ingūna Lubaua. 

“Bērniem, sasniedzot trīs gadu vecumu, reizi gadā ir jāmēra asinsspiediens, jo bērniem atšķirībā no pieaugušajiem nebūs tādu sūdzību, kā ir pieaugušajiem, ja viņiem ir paaugstināts asinsspiediens,” norādīja profesore.  

“Tātad ļoti svarīgi pārliecināties, ka asinsspiediens ir normāls, lai mēs būtu droši, ka nav nekādu iedzimtu nieru vai sirds pataloģiju, kuru dēļ asinsspiediens ir paaugstināts,” skaidroja Lubaua. 

Ingūna Lubau: Kāpēc bērniem regulāri jāmēra asinsspiediens. Skaidro kardioloģe
00:00 / 02:12
Lejuplādēt

Viņa norādīja, ka tāpat arī pusaudžu vecumā asinsspiedienam rūpīgi jāseko līdzi: “Ja redzam tendenci asinsspiedienam paaugstināties, tad atkal ir dzīvesveida maiņa, fizisko aktivitāšu pastiprināšana, kas bez medikamentu palīdzības šo asinsspiedienu normalizē. 

Augsts asinsspiediens no bērnības ir ļoti būtisks riska faktors, ka pieaugušam būs šī kardiovaskulārā slimība,” Lubaua uzsvēra. 


Tāpat arī tiem bērniem, kuriem ir liela fiziska slodze, kas dara vairāk nekā sporta nodarbībās skolā, ir vajadzīga kardioloģiska izmeklēšana.  

“Elektrokardiogramma, kurā pārliecinās, ka ir neizmainīta sirds vadīšanas sistēma. Ehokardiogrāfija, lai būtu droši, ka nav nekādas sirds muskuļu slimības, ka nav sirds uzbūves nepareizības, kuru dēļ šie simptomi ilgus gadus var noritēt slepeni; un negaidīt, kad bērnam ir sirds mazspējas pazīmes un kad viņš jau nevar šo fizisko slodzi izdarīt,” skaidroja kardioloģe. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti