Dienas ziņas

Alūksnes ezera krastā strādā arheologi

Dienas ziņas

No mēra sargājas arī ārpus riska zonas

Kandavas attīrīšanas iekārtas rada neciešamu smaku

Kandavas attīrīšanas iekārtas rada neciešamu smaku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Kandavniekus nomocījis ne vien pēdējo dienu karstums, bet arī neciešamā smaka, kas nāk no pilsētas attīrīšanas iekārtām. Lai pagājušajā gadsimtā būvētās iekārtas spētu pildīt savas funkcijas, dūņu apjoms ir palielināts trīskārtīgi, kas arī vainojams pie neciešamā aromāta.

Neciešama smaka no attīrīšanas iekārtām jūtama pusē pilsētas, un īpaši izteikta tā ir karstajā laikā. „Īpaši, ja vēl ir kāda vēja pūsma, tad šī smaka dažbrīd ir neciešama. Logu attaisīt nevar, jo smird, bet, ja aiztaisa tad ir karsts,” saka kandavniece Elīna.

Diennaktī uz attīrīšanas iekārtām tiek novadīti vidēji 500 kubikmetru notekūdeņu, no kuriem tiek attīrīti 352 kilogrami sārņu. Fiziski un morāli novecojušajām iekārtām šāda slodze ir pārāk liela. Lai notekūdeņus attīrītu trīs reizes, ir palielināta dūņu koncentrācija. „Tie tur rūgst, izdalās gāzes. Pavasarī, ziemā, kad temperatūra ir zema, šis process nenotiek. Zaptes burciņa arī karstumā rūgst. Mums ir novecojušas iekārtas, apskābekļošana notiek ļoti slikti. Kompresori strādā uz pilnu jaudu, bet burbuļi ir ļoti lieli, bet to vajadzētu sadalīt daudz, daudz mazos burbulīšos,” skaidro SIA „Kandavas komunālie pakalpojumi” vadītājs Egīls Bariss.

Jaunu attīrīšanas iekārtu izbūve tika iekļauta arī ūdenssaimniecības attīstības projektā, tomēr tā netika akceptēta. Lai situāciju novērstu, neizbūvējot jaunas ietaises, būtu nepieciešami ap 200 000 eiro, bet pašvaldībai šādu līdzekļu nav.

Pašvaldības lietu ministrs gan norāda, ka Kandava neesot vienīgā, kur ir šādas problēmas. Līdzīga situācija  esot arī Kolkā.

„Konsultēšos ar ministrijas valsts sekretāru un skatīsimies, no kurienes mēs varētu rast iespēju vismaz daļēji atbalstīt šī objekta sakārtošanu, lai cilvēkiem būtu komfortabli dzīvot. Katrā ziņā tas notiks ātri, pāris dienās,” sola vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība).

Ja finansējums tiks atrasts, smakas novēršanai tiks uzlaboti aerācijas baseini un uzstādītas atbilstošas dūņu atūdeņošanas iekārtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti