Panorāma

Turpinās sarunas ar «Liepājas metalurga» pircēju

Panorāma

Piena lopkopji baidās par nākotni

Sākta sociālā kampaņa “Nenovērsies!”

Kampaņa «Nenovērsies!» pievērsīs uzmanību līdzcilvēku psihiskajai veselībai

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Veselības ministrija (VM) uzsāk jaunu sociālo kampaņu "Nenovērsies!", lai piesaistītu iedzīvotāju uzmanību savai, tuvinieku un citu līdzcilvēku psihiskajai veselībai. 

Kampaņas laikā tiks īstenotas aktivitātes, lai mazinātu sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus gan pret palīdzības meklējumiem psihisku traucējumu gadījumā, gan pret personām, kuras ar šiem traucējumiem slimo.

Pētījumi liecina, ka Eiropas savienībā katram trešajam iedzīvotājam konstatējama kāda psihiska vai neiroloģiska saslimšana, bet Latvijā 2012. gadā pēc šādas valsts apmaksātas palīdzības vērsušies tikai 6,3% iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centra sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis stāsta, ka jaunizveidotajā mājaslapā varēs uzzināt daudz par dažādiem psihiskiem un uzvedības traucējumiem, simptomiem, ārstēšanu. Tajā iekļauta informācija, kur meklēt palīdzību nepieciešamības gadījumā.

Pētījumu dati liecina, ka Latvijas sabiedrībā valda aizspriedumi pret cilvēkiem ar psihiskās veselības traucējumiem, kā arī lielai daļai iedzīvotāju trūkst informācijas par pazīmēm, kuras var liecināt par dažādām psihiskām saslimšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti