Kam paredzēta elastīgo saišu jeb slinga terapija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Slinga terapija ir iedarbīga metode dziļās muskulatūras stiprināšanai, mugurkaula un visa ķermeņa stabilizēšanai, asimetriju mazināšanai, kā arī spēka treniņiem, Latvijas Radio 2 padomu ciklā “Dzīvo vesels” stāstīja fizioterapeite Baiba Narvile. 

Fizioterapeite Baiba Narvile par slinga terpiju
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Narvile norādīja, ka slinga jeb elastīgo saišu terapiju Latvijā ir samērā jauna. “Tā ir diezgan iedarbīga metode dziļās muskulatūras stiprināšanai, visa mugurkaula, ķermeņa stabilizēšanai, asimetriju mazināšanai, kā arī spēka treniņiem, ja pacients ir sportists vai tam nepieciešama izturība,” skaidroja fizioterapeite. 

Slinga terapijā tiek izmantots profesionāls aprīkojums – speciāla iekares sistēma.

“Sākumā tiek diagnosticēta problēma ar šo iekārtu: pacients ieņem dažādas pozīcijas, un attiecīgi tiek skatīts, kādu pozīciju viņš var izdarīt bez sāpēm, un te sākas ārstēšana jeb terapija,” Narvile skaidroja. 

“Pēc tam jebkurā brīdī var uzlikt lielāku slodzi, tad tiek trenēta stabilitāte jeb muskuļi,” viņa piebilda. 

Sākotnēji novērtēšanai tiek ņemts vērā vispārējais pacienta fiziskais un veselības stāvoklis, tas, kādas ir blakus saslimšanas, tad tiek izvērtēts, kā un cik intensīvi vingrot. 

“Diezgan bieži tiek pielietota šī iekares sistēma, ja ir kādas plecu traumas vai pēc operācijām, kad nepieciešams atslogot kādu locītavu, un tas gan atvieglo darbu fizioterapeitam, gan ir nesāpīgi pašam pacientam,” norādīja Narvile. 

“Tad, teiksim, šī roka vai kāja nav īpaši jātur, tā tiek atslogota, pacients uzticas, jūtas droši, ka nekas nekur nenokritīs un netiks satraumēts. Akūtu sāpju gadījumā gan jāskatās, vai nav blakus kādas blokādes bijušas vai citas saslimšanas, vai nelieto medikamentus, tas var drusciņ izjaukt to novērtēšanu, lai nav kāds maldīgs priekšstats, ka nesāp,” viņa skaidroja. 

Slinga metode ir ļoti universāla un viegli pielāgojama dažādām saslimšanām, stāstīja Narvile. 

“Diagnostikai un ārstēšanai šīs metodes var tikt pielietotas gandrīz visām saslimšanām, visām vecuma grupām, visbiežāk neiroloģiskiem un ortopēdiskiem pacientiem, kad tiek tiešām stieptas muguras, mugurkauli pie kādām disku trūcēm – ne akūtām trūcēm, bet tādām, kad sāpes jau mazinājušās. Tad diezgan veiksmīgi tiek pastiepts mugurkauls un mazināts spiediens uz nervu,” fizioterapeite skaidroja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti