Dienas ziņas

Pieaug nacionālās apraides telekanālu skaits

Dienas ziņas

Ziemas mūzikas festivāls Valmierā

Kalngaliešu un garciemiešu mieru traucē mežacūkas

Kalngalē un Garciemā mieru traucē mežacūkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jau kopš jaunā gada pirmajām dienām daudziem  Kalngales un Garciema iedzīvotājiem ik rīts ir satraukuma pilns. Daudziem ceļā uz darbu nācies satikt lielus mežacūku barus, kas nebaidās ne no gaismas, ne suņu rejām. Dažviet nelūgtās viešņas paviesojušās pat privātmāju dārziņos.

Staigāt pa Carnikavas novada Kalngales un Garciema mazajām ieliņām iedzīvotājiem  pēdējā laikā vairs nešķiet droši. Un pie tā nav vainojami ne cilvēki, ne klaiņojoši suņi, bet gan mežacūkas. Gaišā dienas laikā nelūgtās viešņas gan nav manāmas, bet   netālu no  stacijas redzama cūku mielasta vieta.

„Man no rītiem ir jāiet uz vilcienu. Es eju uz pirmo vilcienu, un man ir bail iet. Mani vīrs ved ar mašīnu uz staciju   un jā, mašīnas priekšā [mežacūkas] ir stāvējušas,” stāsta Kalngales iedzīvotāja Ligita Gagaine.

Mazliet klusākā ieliņā mežacūkas pat nav pakautrējušās paviesoties kādas privātmājas dārzā. Viss pēc kārtas gan netiek ēsts.

„Tā, ka jau nāk mājās, pa 57 gadiem ir pirmoreiz. Tā nav vienīgā nakts, kad suņi plēšas ķēdēs, bet nedēļu, pusotru atpakaļ tā bija tāda nakts, kad mēs ar kaimiņiem vienkārši dežūrējām, jo cūkas jau nāca gandrīz iekšā,” atceras Maiga Gubāte.

Līdzīga aina arī Garciemā, kur kādam iedzīvotājam satikšanos ar mežacūkām īsi pirms astoņiem rītā izdevies uzņemt video. Cūkas staigā lielos baros un automašīnas troksnis un starmeši nav traucēklis kārtīgām brokastīm. Sadzīvot ar meža viesiem iedzīvotāji negrasās, bet mednieki vien noplāta rokas.

„Šobrīd ir tā, ka jaunais likums ir stājies spēkā, un pilsētu teritorijās nekādas medības nav atļautas. Jāgriežas Carnikavas novada domē. Ir paredzēts, ka šādos gadījumos tiek veidota ārkārtas komisija un attiecīgi jāpieņem lēmums,” situāciju raksturo Latvijas Mednieku asociācijas izpilddirektors Haralds Barviks.

Latvijas Mežu dienestā, kur izveidotajai komisijai būtu  jāgriežas ar iesniegumu, skaidro, ka ārzemēs no meža zvēriem apdzīvotās vietās atbrīvoties  palīdz veterinārais dienests, bet pie mums iedarbīgākā varētu būt ''tiš-tiš'' metode. Iedarbīgāku metodi pagaidām nevar ieteikt arī Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Tik tuvu mājokļiem kalngalieši un garciemieši mežacūkas pirmoreiz redzējuši pašā šī gada sākumā, bet tagad savus apciemojumus  tās turpina teju ik rītu.

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti