Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds I

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds I

Ķepa uz sirds IV

Kaķi palīdz savam saimniekam Andrejam atlabt pēc sirds operācijas

"Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām” – tā domā arī pasniedzējs Andrejs Līcis, kuram dzīvās radības vienmēr bijušas līdzās. Šobrīd pie viņa mājās mitinās divi no patversmes paņemti mīluļi: runcis Leopolds un kaķenīte Lote.

Pasniedzējam un tulkam Andrejam Līcim kaķi vienmēr bijuši labi draugi un kompanjoni, kuri bijuši blakus kā priecīgos, tā arī grūtos dzīves brīžos. Iepriekšējais runcis Jūlijs palīdzējis vīrietim pārciest pat sirds transplantācijas operāciju.

"Dzīvnieki - kaķi, suņi arī - lieliski jūt cilvēka noskaņojumu. Lieliski jūt, kad man kaut kas sāp vai ir slikti. Kad man bija ļoti slikti pirms transplantācijas, tad tam kaķim arī nabagam bija ļoti slikti," atzina Andrejs.

Andrejam veica sirds transplantāciju un viņš atlaba, bet Jūlijs - ne, tā paša gada beigās viņš aizgāja. Andreju pārņēma smaga un nepanesama tukšuma sajūta.

Simpātijas pret dzīvniekiem, kuriem dzīvē nav klājies viegli, pamudināja Andreju jaunu mājas mīluli pieņemt no patversmes.

Lai gan sākumā Andrejs ar sievu bija noskatījuši pavisam citu kaķēnu, runcim Leopoldam bija savi plāni attiecībā uz pāri. "Viņš sievai ielēca rokā kā tāds pudeles korķis un kliedza, mēģināja paskaidrot savā valodā, ka viņš ir jāņem, ka viņš ir īstais," stāstīja Andrejs.

Runcis jaunajās mājās iedzīvojās ātri. Lai Leopoldam nebūtu vientuļi, kad viņš ir atstāts mājās viens, tika nolemts paņemt vēl vienu kaķēnu - Loti. "Leopolds nevarēja dzīvot viens. Viņš sāpīgi uztvēra to, ka atstāj uz kādu brīdi," atzina kaķu saimnieks.

Leopolds kaķenītes Lotes ienākšanu ģimenē uztvēra pozitīvi un ātri vien uzņēmās viņas skolotāja lomu. Gluži tāpat kā cilvēki ir katrs ar savu raksturu, tā arī Leopolds ar Loti ir visai atšķirīgi.

Andrejs uzskata, ka dzīvnieki ir mūsu pašu spogulis. Viņi mācās no mums un nereti arī pārņem mūsu paradumus.

Redzot, cik daudz dzīvnieku visā Latvijā par savām mājām sauc dzīvnieku patversmes, Andrejs ir sarūgtināts un cer, ka cilvēku atbildība pret mūsu mazajiem brāļiem pieaugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt