"Ja ir notikusi trauma, ir kritiens, ceļa locītava sasista vai pamežģīta, jāsaprot, cik nopietna ir problēma," sacīja Repša, norādot, – ja cilvēks var piecelties un paiet ar sāpēm, tad ir maz ticams, ka locītavā ir noticis kaulu lūzums. Visdrīzāk ir mīksto audu bojājums. Turpretī, ja trauma ir tāda, ka pēc tam cilvēks nevar ne piecelties, ne paiet, ne atsperties uz kājas, visticamāk, trauma ir pietiekami nopietna, tāpēc neatliekami ir jāvēršas tuvākajā traumpunktā, kur veiks atbilstošus izmeklējumus un nozīmēs turpmāko ārstēšanu.
"Ja cilvēks var piecelties, paiet, bet sāp, droši vien pareizākais būtu doties mājās, atpūsties, iedzert pretsāpju tableti, divas trīs dienas ievērot mierīgu režīmu, un tad sāpēm lēnām būtu jākļūst mazākām. Ja sāpes nemazinās, tad gan ir jāvēršas pēc palīdzības," sacīja ārsts.
Savukārt tad, ja trauma cilvēkam nav bijusi, bet sāpes ceļa locītavā vairāk vai mazāk bijušas ilgstoši izteiktas un pēkšņi parādās stipras sāpes, tad uzņemšanas nodaļa nepalīdzēs, – tad jāvēršas ambulatori pie traumatologa ortopēda, kas specializējas ceļu locītavas problēmu ārstēšanā, jo šajā gadījumā būs nepieciešams veikt pavisam citus izmeklējumus un ārstēšanas metodes ir pavisam citādākas.
"Taču tad, ja sāpes ne no kā bez traumas parādās tik stipras, ka cilvēks vairs nav spējīgs iet, droši vien būtu labi vērsties uzņemšanas nodaļā un mēģināt saprast, kas ir par iemeslu šādām sāpēm," uzsvēra Repša.