Kā attālinātā darba laikā nedarīt sev pāri?

Attālinātais darbs un cilvēku mentālā veselība. Līdzsvara noturēšana starp darbu un privāto dzīvi ir Covid-19 laika izaicinājums ne vienam vien darba ņēmējam.

Korporatīvo attiecību un darba vides eksperte Ieva Zaumane pastāstīja, ka cilvēki ir sociālas būtnes un tiem ir nepieciešamas attiecības, kopā būšana. Strādājot attālināti, nereti cilvēki jūtas vientuļi. Tas veicina stresu, depresīvu stāvokli un pat izdegšanas sindromu.

Zaumane stāstīja ka "Mental Health America" veiktajā pētījumā 75% no aptaujas dalībniekiem atzinuši, ka ir piedzīvojuši izdegšanu darbā un 40% no viņiem šādu mentālu stāvokli sasnieguši tieši pandēmijas laikā, kad darbs norit attālināti.

Izplatītākās kļūdas, strādājot attālināti, ir garākas darba stundas nekā vajadzētu, pārāk maz kustību, privātās dzīves saplūšana ar darbu un neregulāras maltītes.

Korporatīvo attiecību un darba vides ekspertes Ievas Zaumanes padomiLinda Zalāne

Zaumane deva padomus, kā attālinātā darba laikā nenodarīt sev pāri un kā rīkoties gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem.

Viņa uzsvēra, ka svarīgi ir novilkt robežu starp privāto dzīvi un darbu. Zaumane iesaka arī mērķtiecīgi saplānot brīvo laiku, maltītes, kā arī iziet vismaz 15 minūšu pastaigā pusdienu pārtraukuma laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti