Kultūras ziņas

Caur fizisku spēku un sāpēm uz svētlaimi

Kultūras ziņas

Andrejam Pumpuram – 175

Jauna grāmata par mīlestību, attiecībām un seksu

Juris Rubenis mudina palūkoties uz attiecībām ar svaigu skatienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

No attiecībām visburtiskākajā nozīmē ir atkarīga visa mūsu dzīve, tāpēc laiku pa laikam ir svarīgi ar svaigu skatienu palūkoties uz šo it kā plaši ekspluatēto tēmu, uzsver teologs, garīdznieks un kristīgās meditācijas pasniedzējs Juris Rubenis. 21. septembrī tiek prezentēta viņa grāmata "Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss", kura tapusi ilgi – sešu gadu laikā.

„No attiecībām visburtiskākajā nozīmē ir atkarīga visa mūsu dzīve, visi cilvēki cieš no nesakārtotām attiecībām un visās attiecībās ir milzīgs neizmantots potenciāls, tāpēc laiku pa laikam paskatīties ar svaigu skatu uz, šķiet, tādu plaši ekspluatētu tēmu ir svarīgi,” uzskata Rubenis.

Rubenis uzrakstījis grāmatu “Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss”, balstoties uz savām atziņām un pieredzi. Grāmata tapusi lēni, sešu gadu laikā, un, pēc autora domām, tā ir vēlme izprast sevi un attiecību dziļumu, piedāvājot lasītājam kļūt par ceļabiedru.

„Šī grāmata nav pārgudru pamācību grāmata. Savā ziņā tā ir grāmata, kura tiecas dot impulsus un vest cilvēku tādā eksperimentālā pieredzē, izmēģinot dažus vingrinājumus, uzdodot sev dažus jautājumus un nevis, paņemot no grāmatas gatavas atbildes, bet pašiem nonākot pie savām atbildēm,” turpina Rubenis, uzsverot, ka labas grāmatas uzdevums ir iedot nevis kaut ko gatavu cilvēkam, bet iekustināt cilvēkā pārdomas.

„Īstenībā bez kvalitatīvas satikšanās ar sevi tu nevari kvalitatīvi satikties ar citu cilvēku. Un, ja mēs iegūstam smalkāku izpratni par to, kas notiek mūsos, mēs varam arī labāk justies pasaulē, kurā nekad nekas nebūs līdz galam kārtībā. Par šo pasauli sūdzējušies visu laikmetu autori,” saka grāmatas autors.

„Stāsts ir par to, ko mēs varam iemācīties, lai mēs būtu gatavi dzīvot tieši tādā pasaulē, kādu mēs to redzam. Bez darba ar sevi tas nav iespējams. Citiem vārdiem - tas, kas var notikt starp vīrieti un sievieti, var kļūt par kaut ko daudz skaistāku un grandiozāku, nekā mēs dažkārt sagaidām. Un, jā, es mudinu palūkoties ar šādu svaigu skatienu uz mūsu attiecībām,” rezumē Rubenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti