Dienas ziņas

Ventspilī iekārto koncertzāles laukumu

Dienas ziņas

Latvijai uzdāvina tulpi!

Plāno ieviest priekšapmaksas atkritumu maisus

Jelgavas novadā, nopērkot atkritumu maisus, varēs norēķināties par to izvešanu

Jelgavas novadā tiks ieviesti priekšapmaksas atkritumu maisi, kurus nopērkot iedzīvotāji jau būs samaksājuši arī  par atkritumu izvešanu. Plānots, ka tādējādi varētu samazināties strīdi par privātīpašnieku atkritumu maisu nonākšanu daudzdzīvokļu māju konteineros, un tīrāks, iespējams, kļūtu arī mežmalas vasarnīcu rajonos.

Statistikas biroja „Eurostat” dati liecina, ka Latvijā viens cilvēks gadā rada 333 kilogramus atkritumu. Visbiežāk tie nonāk  tam paredzētajās vietās, tomēr joprojām netrūkst arī  tādu, kuri izvairās no līguma par atkritumu izvešanu slēgšanu. Jelgavas novadā visbiežāk „grēkojot” viensētu un vasarnīcu iemītnieki.

Uz vienas no Viesturciema ielām saskaitāms, ka izvešanai izstumti seši konteineri, bet vēl vairāk atkritumu ir tuvējā mežmalā.

Lai sargātu dabu, Jelgavas novada komunālais uzņēmums izlēmis piedāvāt alternatīvu -100 litrus lielus priekšapmaksas atkritumu maisus, kurus piepildītus varēs atstāt pie daudzstāvu māju konteineriem vai novietot pie īpašuma, iepriekš par to piezvanot. „Tiks papildus šis pirkums reģistrēts atsevišķā žurnālā, lai strīdus gadījumā būtu pieejama informācija vai atkritumi tiek izvesti un cik lielā apmērā, tad tāda informācija būtu mums pieejama,” saka Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Antra Alksne.

Šobrīd tiek veikta iedzīvotāju aptauja un provizoriskie rezultāti pagaidām liecina, ka 57% respondentu saka „jā” jauninājumam, bet 43% ir pret. „Konteinerā ir ērtāk iesviest tos atkritumus. Būs tūlīt klāt baltais kaķis, un maiss būs sadīrāts,” saka Viesturciema iedzīvotāja Irēna.

Līvbērzes pagasta pārvaldes darbiniece Aija Smirnova domā, ka vairums iedzīvotāju labprāt pieņems maisus. „Manā skatījumā cilvēki vairāk tomēr sliecas, ka grib tos maisus, it sevišķi tādēļ, lai individuālās mājas nenestu uz mūsu daudzdzīvokļu māju konteineriem savus atkritumus,” saka Smirnova.

100 litru liels priekšapmaksas atkritumu maiss maksās 2,20 eiro, bet 120 litru konteinera izvešana pēc pašreizējā tarifa maksā 2,32 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt