Jaunnedēļ Austrumu slimnīcā bezmaksas lekcijas gulošu pacientu tuviniekiem

Jaunnedēļ Rīgas Austrumu slimnīcā notiks divas bezmaksas lekcijas par ilgstoši mazkustīgu pacientu aprūpes atvieglošanu. Lekcijām Rīgas Austrumu slimnīcā iepriekš jāpiesakās.

Lekcijas otrdien un trešdien, 23. un 24.oktobrī, aicināti apmeklēt, piemēram, gulošu pacientu tuvinieki. Paredzēt runāt par pozicionēšanu, tehniskajiem palīglīdzekļiem un citiem jautājumiem.

Ergoterapeite Vita KurganovaAnnija Petrova

  Ergoterapeite Vita Kurganova plašo tematu loku, par ko ir būtiski runāt ar gulošo pacientu radiniekiem: „Ikdienā mēs vispār ļoti bieži saskaramies ar pacientiem, kuri ir mazkustīgi, diezgan funkcionāli smagi, kas nespēj paši pagriezties gultā, nespēj paši apsēsties, nespēj parūpēties par sevi. Līdz ar to tie pamata jautājumi no radinieku puses ir par to, kā vispār pieiet pie šī jautājuma, kā pareizi viņu aprūpēt, kā pareizi viņu pagriezt, cik bieži viņu var griezt gultā, lai neizdarītu sliktāk, lai nekaitētu šim tuviniekam.

  Bieži vien mēs runājam arī par ikdienas aktivitātēm, par to, kā atvieglot, piemēram, ēšanu, ģērbšanos, mazgāšanos.

  Šīs ir pamata aktivitātes, kas šim pacientam ir bijušas pirms saslimšanas, ir tagad un būs arī turpmāko dzīvi. Līdz ar to mēs mēģinām maksimāli izglītot radiniekus par to, lai šie pacienti būtu kaut cik neatkarīgi, maksimāli iesaistītos ikdienā, maksimāli patstāvīgi spētu veikt kaut kādas kustības, patstāvīgi paēst kaut vai vienu, divas karotītes, kā šo visu organizēt, kā pareizi izvietot gultu, no kuras puses pieiet pie šī pacienta, kā nodrošināt viņam šo ēšanas aktivitāti, kā pareizi pārsēdināt viņu no gultas uz riteņkrēslu un atpakaļ, kā pareizi viņu pozicionēt sēdus, lai nekaitētu viņam, lai nekaitētu sev pašam.”

  Bieži vien slimnīcā ar muguras sāpēm vēršas arī pacientu tuvinieki, kuri nepareizi pārvietojuši vai pozicionējuši mazkustīgos pacientus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti