Dienas ziņas

Izstāde «Tējas laiks» Kuldīgā

Dienas ziņas

Lūznavas muižā iesvētīta kapela

Jāņmuižas bērnudārzā sāls istaba

Jāņmuižas bērnudārza audzēkņi veselību stiprina sāls istabā

Rūpējoties par bērnu veselību, Priekuļu novada Jāņmuižas bērnudārzā izveidota sāls istaba. Šo ideju izdevies īstenot necerēti īsā laikā, jo lielu atbalstu sāls istabas tapšanai snieguši bērnu vecāki. Tā būs vieta, kur mazuļiem stiprināt imūnsistēmu un uzlabot vielmaiņu.

Jāņmuižas bērnudārzā sāls istaba izveidota nelielā pagrabstāva telpā, kas pirms tam renovēta. Istabas sienas apstrādātas ar sāli, kas iegūta Baltkrievijā. Bet ne jau sienās slēpjas istabas ārstnieciskās īpašības.

"Būtība nav sienās, bet šajā aparātā, kurā iekšā ir mazas sāls dzirnaviņas, tās sadala sāli mazos jonos, negatīvi lādētos. Līdz ar to bērnam tā ir sausā inhalācija, viņš to ieelpo," stāsta sāls istabas pedagoģe Ingrīda Zazīte.

Nodarbības sāls istabā notiek vismaz 30 minūtes, vienlaikus telpā uzturas seši bērni. Mazuļi dzied, atbild uz audzinātājas jautājumiem vai skatās multfilmas. Šajā laikā sāls joni labvēlīgi iedarbojas uz bērnu elpošanas sistēmu, kā arī ādu.

"Viņi jūtas šeit droši, nenāk ar bažām, bet visi prasa, kad varēs iet, grib un gaida, uztver to kā privilēģiju," saka Ingrīda Zazīte.

Iestādes vadītāja uzsver - sāls istabu izdevās izveidot necerēti īsā laikā - pirmo reizi viņa par šo ideju runājusi vasaras noslēgumā, tiekoties ar vecākiem.

"Apvienojot spēkus, tas nebija viegli, tāpat darbiniekiem vakaros ilgāk jāpaliek, putekļi visapkārt," saka Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Lilita Siņicina. Bet tieši vecāki snieguši lielu atbalstu šīs ieceres īstenošanā.

"Tas, ko sniedz bērnudārzs ar savām idejām - mūsu bērni ir ieguvēji. Viņiem ir tik daudz lietas, kur pilnveidoties. Ja var paralēli nostiprināt veselību, kas var būt labāks!" teic audzēkņa mamma Aija Baha-Velvele.

Sāls istabas labvēlīgo ietekmi uz veselību baudīs ne tikai Priekuļu novada bērni - Jāņmuižas bērnudārzu apmeklē arī daudzi Cēsu novada mazuļi, kuriem trūkst vietas sava novada pirmskolas izglītības iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti