Dienas ziņas

Rāznas ezerā pastiprināti kontrolē zvejniekus

Dienas ziņas

LM apmācīs sociālos darbiniekus

Izveido tūrisma maršrutus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Izveidoti tūrisma maršruti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Tūristu skaits Jūrmalā šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir palielinājies par 3,6 procentiem. Pieaugot rietumvalstu tūristu skaitam, aizvien biežāk viesos atbrauc arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, bet maršrutu plānošanai trūkst informācijas par videi draudzīgiem tūrisma objektiem. Šogad piedāvājumā izveidoti divu dienu tūrisma maršruti Tukumā, Jūrmalā un Alūksnē.

Tūristu skaits šogad pieaudzis, un  statistikas dati liecina, ka apmēram 7% no kopējā ārvalstu tūristu skaita par savu galamērķi izvēlējušies Jūrmalu, un aizvien biežāk starp tiem ir arī cilvēki ratiņkrēslos. Tomēr saplānot savu ceļojuma maršrutu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām joprojām ir diezgan grūti. "Ir diezgan labi ar vietām, bet ir ļoti slikti ar informāciju. Un to arī parādīja šis projekts, ka nez kādēļ daudzās vietās domā - mēs jau esam pieejami un tas ir labi, bet nekur, nekur par to neuzraksta, bet, ja ir tādi cilvēki kā es ratiņkrēslā, tad visbiežāk tiek izmantots internets," stāsta Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.

Lai izvērtētu vides pieejamību, nodibinājums "Fonds ''Jūrmala cilvēkam''" šogad īstenojis projektu, kurā apsekoti tūrisma objekti Jūrmalā, Tukumā un Alūksnē.  Rezultāti ir diezgan iepriecinoši, bet nereti īpašnieki vienkārši nav padomājuši, kā visu novest līdz galam.

"Arī projekta laikā jau tika četri objekti pilnveidoti, un dažreiz, piemēram, stāvvietā vajadzēja tikai pareizā vietā nolikt to ''P'' burtiņu un viss ir atrisināts," pieredzē dalās nodibibinājuma  vadītāja Regīna Simsone.

Jūrmalā tika apsekoti 32 tūrisma objekti, to skaitā arī naktsmītnes un restorāni. 12 vietās cilvēki ar īpašām vajadzībām gan nav gaidīti, to starpā arī Mākslinieku nams, Jūrmalas teātris, kur var iekļūt tikai pirmajā stāvā, bet teātra izrādes notiek otrajā, un arī brīvdabas muzejs. Situācija gan neesot bezcerīga. "Brīvdabas muzejā notiek rekonstrukcija un līdz ar to viņiem viss tiks izveidots un pielāgots," skaidro nodibinājuma ''Fonds ''Jūrmala cilvēkam'''' vadītāja Regīna Simsone.

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām draudzīgie 20 objekti katrā pilsētā apvienoti divu dienu ceļojuma maršrutos, kas būs pieejami gan drukātā, gan elektroniskā veidā. Iesākto plānots arī turpināt un līdzīgus maršrutus izveidot arī citās pilsētās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti