Dienas ziņas

Mazie olainieši iepazīst muzeja darbu

Dienas ziņas

Bērni apgūst lībiešu valodu

Atklāta grāmata par zivju aizsardzību GNP

Iznākusi inspektora Mitrā grāmata par lašiem, žuļikiem un Gauju

Ilggadējais dabas aizsardzības inspektors Māris Ansis Mitrevics, tautā pazīstams kā Mitrais, Siguldā prezentēja grāmatu “Lašu stāsti”. Tajā apkopoti detektīvromāna cienīgi Gaujas nacionālā parka (GNP) dabas aizsardzības inspektoru maluzvejnieku ķerstīšanas piedzīvojumi, kā arī dokumentāli notikumi un fotogrāfijas no pirmajiem nacionālā parka pastāvēšanas gadiem.

Grāmatas atvēršanas svētki bija arī kādreizējo GNP vides inspektoru salidojums, kurā klātesošajiem bija iespēja klausīties aizraujošus stāstus par parka izveidi un dabas aizstāvju nesavtīgo darbu.  Kā viens no pirmajiem grāmatu no tās autora saņēma reiz aktīvais vides inspektors, tagadējais Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

„Grāmatā apkopotie stāsti nav tikai par lašiem. Šajā dižciltīgo zivju vārdā parasti dēvē arī taimiņus. Šie stāsti nav tikai par maluzvejniekiem, kas ar žebērkļiem, tīkliem un elektroietaisēm mēģina ķert un arī noķer skaistās rudens zivis. Un vēl – šie stāsti nav tikai par Gaujas nacionālā parka pirmajiem dabas aizsardzības inspektoriem un viņu piedzīvojumiem – tverstot maluzvejniekus, kurus pieredzējušie dabas sargi sauc vienkārši par žuļikiem. Galu galā šie stāsti nav tikai par Gauju, kaut tieši Gauja šeit ir galvenā persona. Īsumā var teikt, ka šie stāsti ir par lašiem, žuļikiem, inspektoriem un Gauju. Šī grāmata ir profesionāla dabas aizsardzības inspektora, ko mūsdienās sauc par reindžeru, atskats uz nelielu daļu no tiem brīnumainajiem, dažreiz neticamajiem, bet tomēr tikai patiesajiem notikumiem, ko pirmā Latvijas nacionālā parka inspektori piedzīvojuši uz Gaujas, pie Gaujas un tās pietekām, visvairāk – lašus sargājot,” par savu sirdslietu un nupat izdoto grāmatu stāsta tās autors Māris Ansis Mitrevics.

Māris Ansis Mitrevics savu darba mūžu veltījis Gaujas nacionālajam parkam un ar savu entuziasmu nosargājis daudzas Latvijas skaistākās vietas. Viņš arī izdevis padomu krājumu sēriju „99 Minhauzena padomi iesācējiem lašu duršanā”, „111 Minhauzena padomi jaunajiem medniekiem” un “Minhauzens un boļševiku partija. 100 padomi politiķiem un deputātiem”, kā arī grāmatu par plostniekiem “Aiz nākošā līkuma”.

2002.gadā Māris Ansis Mitrevics apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. 2014.gadā saņēmis augstāko Siguldas novada Domes apbalvojumu – nomināciju „Siguldas novada Goda novadnieks 2014”, kas piešķirta par mūža ieguldījumu dabas aizsardzībā un novada attīstībā, jaunās paaudzes izglītošanā un patriotisma veicināšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti