Aktuāli

Armands Klūga. Jēkabpils. Pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu

Aktuāli

Herta Jansone. Pierīga. Ir privātmāja

LLSA un BKUS vadītājs Valts Ābols par memorandu korupcijas apkarošanai veselības aprūpē

Izglītos par ēnu ekonomiku veselības aprūpes nozarē

Veselības ministrija (VM) un tās padotības iestādes informēs un izglītos sabiedrību par ēnu ekonomiku veselības aprūpē, kā arī centīsies veicināt darījumu apliecinošo dokumentu izsniegšanu par pakalpojumiem. To liecina trešdien, 14. novembrī, parakstītais starpnozaru sadarbības memorands  par ēnu ekonomikas apkarošanu veselības nozarē.

Memorandu parakstījusi VM un tās padotības iestādes, Valsts ieņēmumu dienests, Latvijas Lielo pilsētu asociācija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Veselības aprūpes darba devēju asociācija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un Valsts policija.

Sadarbības memorands paredz iestāžu apņēmību kopīgi informēt un izglītot sabiedrību par ēnu ekonomiku un korupciju veselības aprūpē, efektīvi apmainīties ar informāciju un nodrošināt uzraudzību, mudināt iedzīvotājus ziņot par iespējamiem pārkāpumiem veselības aprūpes jomā un ziņošanu procesu padarīt skaidru un saprotamu, kā arī uzlabot sadarbību ar pašvaldībām, veicinot informācijas apmaiņu nereģistrētās saimnieciskās darbības apkarošanai. Puses arī iecerējušas pasākumus, lai nodrošinātu darījumu apliecinošo dokumentu izsniegšanu par visiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas tiek sniegti ārstniecības iestādēs.

Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas vadītājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Valts Ābols intervijā Latvijas Radio norādīja, ka memorands apliecina veselības nozarē strādājošo, kā arī dažādu sadarbības institūciju apņemšanos efektīvi un lietderīgi izmantot nozarei piešķirtos līdzekļus.

Ar zināmiem korupcijas riskiem ir saistītas tādas slimnīcu ietvaros notiekošās darbības kā, piemēram, naudas aprite, iepirkumu procedūras. "Laikā, kad ievērojami pieaug nozares finansējums un mediķu darba atalgojums, jābūt īpaši vērīgiem, lai nebūtu nepieļaujamu rīcību. Šādu rīcību izgaismošana un izskaušana, ieskaitot prevenciju, ir sabiedrībai svarīga," teica Ābols.

Viens no elementiem, kur nereti nav pilnīgas caurspīdības, ir situācijas, kad kāds pakalpojums ir pieejams gan kā valsts apmaksāts, gan kā privāts. Ābols uzsvēra, ka sabiedrības locekļiem ir skaidri jāsaprot, kādu pakalpojumu tie ir izvēlējušies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt