Dienas ziņas

Ceļošanas entuziaste iepazīst Latviju

Dienas ziņas

Veido lāču izplatības karti

4 jauni izdevumi par onkoloģiju

Izdod 4 informatīvus bukletus par vēzi un tā ārstēšanu

Veidojot sižetu sēriju “Diagnoze – vēzis”, kurā analizēta onkoloģiskā aprūpe un tās kvalitāte Latvijā, viens no ieteikumiem aprūpes organizatoriem bija aicinājums sniegt pacientiem vairāk objektīvu informāciju. Gada nogalē tas noticis un Rīgas Austrumu slimnīca izdevusi četrus informatīvus materiālus gan par vēzi, gan ārstēšanas metodēm. Tie pieejami gan drukātā formā, kad elektroniski.  

No četriem vēža slimniekiem ļoti nozīmīgiem izdevumiem divi latviski nav izdoti nekad.  

“Divi no tiem ir pirmo reiz latviešu valodā, tas ir staru terapija un buklets onkohematoloģija mieloma. Tagad tā ir pieejama,” stāstīja pacientu biedrības “Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe.

Viņa arī piebilst, ka “mūs visus dzen elektroniskajā saziņā, bet drukāts vārds, ko var paturēt rokā, būs aktuāls vienmēr”.  

Ārsti uzskata, ka profesionāļu sagatavotā informācija palīdzēs arī iegūt objektīvu informāciju par gaidāmo ārstēšanu.

“Ir daudz par maz šo informatīvo materiālu, tas var atslogot ārstu un medpersonāla darbu. Mums ir šie bukleti,” saka Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs Jānis Eglītis.

Onkoloģijas centra Ķīmijterapijas dienas stacionāra vadītāja Iveta Kudaba atzīst, ka “tas neaizstās sarunu un skaidrojumu, bet tas ir palīgs uzsākot ārstēšanu”. 

Šobrīd Latvijas Onkoloģijas centra durvis apmeklētājiem slēgtas, bet atbalsta centrā bukleti pieejami visiem, kas ārstējas. Tāpat tie pieejami arī elektroniski mājaslapā dzivibaskoks.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti