INTERVIJA: Uz Marsu ar vienvirziena biļeti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Zinātnieki ir izdomājuši veidu, kā nogādāt astronautus uz Marsu pārskatāmā laika periodā. Šis ceļojums uz tālo planētu gan ir vienvirziena biļete, jo cilvēki, kas turp dosiessākot ar 2022. gadu, principā no turienes neatgriezīsies, Latvijas Televīzijas raidījumam "Nākotnes parks" atklāj Marsa misijas "MarsOne" organizators Bass Lansdrops no Nīderlandes.

Lansdrops gan atklāj, ka pagaidām vēl ir divas tehnoloģijas, kas vēl nav izstrādātas, lai šo misiju uz Marsu paveiktu. Viena no tām ir nepieciešamība pēc pietiekami jaudīgām raķetēm, taču jau nākamajā gadā tiks izmēģināti pirmie prototipi. "Līdz 2022. gadam raķetes noteikti būs gatavas," apgalvo misijas organizators.

Otra no tehnoloģijām, kas vēl nav radīta -  atbilstoša piezemēšanās tehnoloģija uz Marsa. "Tas vēl nav tehnoloģiski precīzi izstrādāts, taču risinājumi, kā to paveikt, jau ir zināmi," apgalvo Lansdrops.

Viņš atklāj, ka "MarsOne" ir piesaistījis ļoti spēcīgu zinātnieku komandu, starp kuriem ir gan Nobela prēmijas laureāti, gan arī bijušie NASA speciālisti.

Pēc Lansdropa stāstītā, ceļojums uz Marsu ir cilvēkiem paciešami ilgs. Tas ir aptuveni septiņus mēnešus garš, kas ir aptuveni tikpat ilgs laiks, ko jau šobrīd astronauti pavada kosmosa stacijās. Viņš atklāj, ka uz Marsa cilvēkiem nebūs laika garlaikoties, jo būs jāveic daudz būvniecības darbu, jāaudzē sev pārtika un jāpēta pati planēta. Brīvajā laikā Marsa misijas veicējiem būs iespēja limitēti lietot arī internetu, skatīties filmas un sūtīt video ziņojumus mājāspalicējiem.

"MarsOne" misijai jau pieteikušies ap 100 tūkstošiem cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti