Infografika: Tikai 18,7% izlietoto bateriju nonāk pārstrādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Katra mazā baterija piesārņo zemi viena kvadrātmetra platībā. Uzņemot smagos metālus un toksiskās vielas ar ūdeni, augu un dzīvnieku valsts produktiem, palielinās risks saslimšanai ar ļaundabīgajiem audzējiem, tāpēc ir svarīgi rūpēties par izlietotajām baterijām, informē "Latvijas Zaļais punkts" izveidotā infografika.

Saskaņā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda informāciju, 2013.gadā Latvijas tirgū tika izvietotas 312,3 tonnas bateriju. Tās ir praktiskas un noderīgas, taču satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vietas, tāpēc tās ir atbilstoši jāuzglabā, jāsargā no bērniem, un pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. 

Infografika: "Latvijas Zaļais punkts", Latvijas Vides aizsardzības fonds

Neskatoties uz to, ka baterijas var nodot veikalos, degvielas uzpildes stacijās, skolās, kā arī šķirošanas laukumos, 2013.gadā no kopējā tirgū novietotā bateriju apjoma tika reģenerētas tikai 58,6 tonnas jeb 18,7%. 

Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas gandrīz gadsimtu.

Lai pievērstu arī uzņēmumu darbinieku uzmanību bateriju kaitīgumam apkārtējai videi un motivētu tās atsevišķi šķirot, no 9.februāra līdz 30.novembrim uzņēmumi var  šķirot baterijas speciālajos spainīšos un sacentīsies par balvām speciālā akcijā, ko rīko AS "Latvijas Zaļais punkts" un SIA "Officeday Latvia".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti