Infektoloģe: Par HIV aizvien ir daudz stereotipu

Par HIV un AIDS aizvien ir daudz stereotipu, kas neļauj cilvēkiem apzināties visas slimības riska grupas un komunikāciju ar HIV inficētu cilvēku, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" otrdien, 7.februāra, rītā sacīja infektoloģe Inga Ažiņa.

Viņa norādīja, ka parasti sabiedrība pieņem, ka ar HIV saslimst vien homoseksuāli orientēti cilvēki, kā arī narkotiku lietotāji. Tomēr tieši šobrīd gan Latvijā, gan visā Eiropā ir satraukums par HIV izplatību heteroseksuālu cilvēku vidū, infekciju nododot seksuālā ceļā. Tāpat, uzsvēra Ažiņa, Latvijā HIV uzskaitē ir cilvēki virs 70 un pat 80 gadu vecuma, kas saslimuši seksuālu kontaktu ceļā, taču nav izmantojuši prezervatīvu.

Vēl viens pieņēmums ir nepareizi uzskati, kā HIV var iegūt. Tāpēc HIV infekcijas skartie reizēm tiek diskriminēti darba tirgū, jo arī apkārtējie varot saslimt.

Ažiņa atzina, ka saslimstība ar HIV Latvijā pērn nav mazinājusies, savukārt AIDS stadija ir fiksēta par 30 cilvēkiem mazāk kā aizpērn.

Viņasprāt, izglītošana un sabiedrības informēšana aizvien ir viens no galvenajiem uzdevumiem HIV un AIDS ierobežošanā Latvijā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti