Ilgstoši netiek piemērots sods pēc meža patvaļīgas ciršanas

Pagājuši astoņi mēneši kopš pieķerti vides postītāji, kas īpaši aizsargājamā teritorijā izcirtuši kokus, taču sods nav piespriests. Zlēku tuvumā 140 gadus vecā priežu mežā pagājušajā gada vasarā izcirsti koki medņu riesta vietā.

Mēnesi pēc notikuma policija apliecināja, ka ir sākts kriminālprocess, aptaujāti liecinieki un cietusī puse un tiekot veiktas visas darbības, lai noskaidrotu vainīgās personas. Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga: „Ir uzsākts kriminālprocess un šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana, tiek noskaidroti visi apstākļi un šobrīd mūsu rīcībā nav tādu faktu, kas pierādītu kādas konkrētas personas saistību  ar šo  noziedzīgo nodarījumu. Līdz ar to – nevienai personai šobrīd nav piemērots sods.”

Uz jautājumu, kad varētu sagaidīt lietas virzību vai atrisinājumu, tiek saņemta atbilde: „To ļoti grūti pateikt, ļoti grūti. Tiešām.”

Patvaļīgas koku ciršanas gadījumi ir daudzskaitlīgi visās "Latvijas Valsts mežu" (LVM) mežsaimniecībās un notiek visu gadu. Konkrēti skaitļi netiek atklāti, bet bieži nelikumības saistītas arī ar apkures sezonas sākšanos. Kā redzams šajā konkrētajā gadījumā, ne visur policija ir ieinteresēta izmeklēt šos gadījumus.

LVM attīstības projektu vadītājs Elmārs Pēterhofs:

„Tas ir attieksmes jautājums. Protams, ka tas nav labs piemērs.”

Latvijas mežos  būtiskākie pārkāpumi ir  - patvaļīga koku ciršana, kā arī zādzības no krautuvēm. Nesodīšana parāda, ka var droši cirst mežus pat īpaši aizsargājamās teritorijās un sods par to nekāds netiek piemērots.

Foto: LTV Vides fakti arhīvs

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti