Iepazīs Veclaicenes un Sedas purvus četros gadalaikos

Pasākumu ciklus "Četri gadalaiki Veclaicenē" un "Sedas purvs četras gadalaikos" šogad organizē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Vidzemes reģionālā administrācija sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, informēja  DAP pārstāve Rūta Zepa.

Vidzemes reģionālā administrācija arī šogad organizē dabas iepazīšanas pasākumu ciklus visa gada garumā. Šogad tie notiks jau divās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās - aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene" un dabas liegumā "Sedas purvs".

Pasākumu dalībnieki tiks iepazīstināti ar bioloģisko daudzveidību aizsargājamās dabas teritorijās visos gadalaikos. Tie, kuri piedalīsies visos četros pasākumos, saņems pārsteiguma balvas.

Pirmais ziemas pasākums jau šodien, 14. februārī, Ķauķu kalna apkaimē Ziemera pagastā. Te notiks slēpojums "Mīlam dabu ziemā" pa sagatavotu trasi, ceļā apstājoties, ieklausoties un vērojot dabu. Speciālisti mācīs atpazīt, kādas pēdas sniegā atstājuši meža dzīvnieki, to barošanās vietas, noteikt sugas pēc ekskrementiem un iepazīt citus interesantus faktus. Pulcēšanās Alūksnes novada Ziemera pagasta slēpošanas bāzē „Ķauķu kalns” plkst. 10.

Līdzīgs pasākums ar nosaukumu "Dzīvnieku pēdas sniegā" paredzēts 21. februārī dabas liegumā "Sedas purvs". Laika apstākļi noteiks vai tas būs slēpojums vai pārgājiens. Noslēgumā būs iespējams iepazīties ar meža zvēru un putnu izbāžņu kolekciju Mednieku namā.

Pavasara sezonas pasākumi notiks Starptautiskās Putnu vērošanas dienu ietvaros. Tad varēs doties putnu vērošanas pārgājienā pa Sedas purva dabas taku, lai sastaptu gājputnus, kas atgriezušies savās barošanās un ligzdošanas vietās. Veclaicenē darbosies putnu būrīšu izgatavošanas darbnīca, rādīs filmu, atskaņos putnu balsu ierakstus. Pēc tam jaunos mājokļus izliks parkā pie Jaunlaicenes muzeja un mācīsies pazīt putnu dziesmas dabā.  

Vasarā varēs doties izglītojošā pārgājienā pa Sedas purva kūdras izstrādes ceļu, vērojot spāres un citus bezmugurkaulniekus entomologa vadībā. Savukārt "Veclaicenes ezeru izaicinājums" būs laivu brauciens–ekspedīcija ar vairākiem uzdevumiem pa Ievas, Trumulīša un Raipala ezeru. Tie labāk palīdzēs iepazīt ezeru un to krastu dabas vērtības.

Rudenī viens pasākums būs veltīts Sedas purva hidroloģisko procesu izzināšanai - kas notiek ar purvu pēc kūdras izstrādes. Otrs būs velobrauciens uz Raganu klintīm Vaidavas krastā un Dzenīšu dižvītolu. Tai pašā reizē varēs arī uzzināt interesantus faktus par ģeoloģiskajiem procesiem Veclaicenē un Kornetu-Peļļu gravas veidošanos.

Informāciju pirms katra pasākuma meklējama mājaslapās www.daba.gov.lv, www.srencunovads.lv, www.veclaicene.lv, www.aluksne.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt