Horvātija dāvina Rīgai vides objektu - apgleznotu olu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sestdien Vērmanes dārzā atklāts vides objekts „Lieldienu ola no sirds”. Tā ir Horvātijas Koprivnicas – Krževatska reģiona dāvana Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai.

Dāvinājumu pasniedza Horvātijas Koprivnicas – Krževatska reģiona vadītājs Darko Korens, bet dāvinājumu pieņēma Rīgas domes deputāte Vita Jermoloviča, Nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora vietniece, Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī Naivās mākslas muzeja „NOASS” un biedrības „Balkānu zieds” pārstāvji.

Objekts ir apgleznots naivās mākslas stilā un šādus mākslas priekšmetus UNESCO ir atzinis kā Horvātijas vēsturisko mantojumu. Līdzīgas apgleznotas olas reģiona naivās mākslas meistari ir gleznojuši un dāvinājuši vairākām pasaules pilsētām, tai skaitā Ņujorkai, Milānai, Vīnei, Budapeštai, Briselei u.c.

Vides objekts Vērmanes dārzā būs apskatāms visu Lieldienu laiku un pēc tam tiks nodots Naivās mākslas muzejam. Lieldienu olas objekta augstums ir 2,05 metri, platums 1,5 metri un svars 35kg.

Viena no Horvātijas Lieldienu galvenajām tradīcijām ir apgleznot Lieldienu olas pisanice tehnikā un dāvināt tās citiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti