Gudrona dīķu sanāciju atsāks nākamnedēļ; «Delna» vēršas KNAB

Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanācijas darbi tiks atsākti nākamnedēļ, bet pabeigts projekts tikšot līdz nākamā gada beigām. Šādu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) informatīvo ziņojumu šodien uzklausīja valdība. Jau nākamnedēļ Valsts vides dienests plāno noslēgt sarunu procedūrā panāktos grozījumus iepirkuma līgumā ar darbu veicēju - SIA „Skonto būve”. Lēmumu bez jauna iepirkuma piešķirt „Skonto būvei” papildu 16,5 miljonus eiro kritizē Sabiedrība par atklātību „Delna,” kas aizdomās aizdomas par krāpšanu ar Eiropas Savienības fondu naudu vērsusies arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Inčukalna gudrona dīķi ir viena no piesārņotākajām vietām Latvijā, savukārt to sanācija nu jau vairākus mēnešus ir apstājusies, jo „Skonto Būve” paziņoja, ka darbu apjoms esot neparedzēti lielāks, tāpēc nepieciešami papildu līdzekļi. Jautājums šogad vairākkārt bijis valdības darba kārtībā, taču allaž atlikts. Tagad jaunais vides ministrs Romāns Naudiņš no Nacionālās apvienības sēdē uzsvēra, ka kavēties vairs nedrīkstot:

„Es pats apmeklēju šo vietu – katram būtu vērts aizbraukt un izbaudīt, ko tas nozīmē – ilgāk par 10 minūtēm tur nevar nostāvēt: ļoti iedarbojas uz elpceļiem, kož acīs un ir nepanesama smaka. Arī traktori aprīkoti ar īpašiem filtriem, cilvēki strādā speciālā apģērbā, ar gāzmaskām – kas tā par indi, kas dīķos sagāzta iekšā!”

Ministri VARAM sniegtajai informācijai neiebilda, par ko gandarījumu pauda arī premjerministre Laimdota Straujuma no „Vienotības”:

„Lēmumu jau nepieņem Ministru kabinets, bet administrējošā iestāde. Man ir gandarījums, ka šajā lietā ir beidzot virzība.”

Sabiedrības par atklātību „Delna” jurists Jānis Geks gan uzskata, ka ministrijas sniegtā informācija valdībai bijusi nepilnīga, ziņojumā daļa no informācijas tikusi noklusēta un atainota neprecīzi.

Naudiņš tomēr ir pārliecināts, ka papildu finanšu līdzekļu piešķiršana darbu veicējiem šajā situācijā esot attaisnojama, jo visi atzinumi ir izanalizēti un secināts, ka problēmas radušās neparedzamu apstākļu rezultātā.

Tomēr „Delna” ir apņēmusies vērsties KNAB, jo uzskata, ka šobrīd notiek aktīva uzņēmēju interešu lobēšana, izmantojot ierasto praksi - uzvarēt iepirkumu par zemāko cenu, bet pēc tam caur sarunu procedūru saņemt papildu finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti