Dienas ziņas

Simtiem cilvēku piemin Rumbulas traģēdiju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Grobiņas novada skolās apgūst veselību veicinošo vingrošanu

Grobiņā bērniem no mazotnes cenšas veidot pareizu stāju

Grobiņas sākumskola jau trešo gadu piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā „Sporto visa klase”. Tas veicinājis ne tikai skolēnu sportisko aktivitāti, bet arī savstarpējo sadarbību, un šoruden pamudinājis novada skolas iesaistīties pašvaldības  iedzīvotāju veselības veicināšanas projektā, kurā viena no sadaļām veltīta regulārām iknedēļas vingrošanas nodarbībām, lai sekmētu pareizas stājas veidošanu bērniem.

Grobiņas sākumskolas 2.b klases skolēni uzmanīgi ieklausās fizioterapeites Līnas Heinackas norādēs, cenšoties pēc iespējas precīzāk izpildīt vingrojumus. Šoreiz kā palīglīdzekļi tiek izmantotas bumbas, citreiz tās esot gumijas nūjas. Kā atzīst fizioterapeite, tad šādi iespējams dažādot un padarīt interesantākas nodarbības, kurās galvenais nav ne ātrums, ne sacensību gars.

"Mums diezgan lēni notiek vingrinājumi. Bērniem ir ļoti jākoncentrējas līdzi savām darbībām," norāda fizioterapeite Līna Heinacka.

Veselību veicinošās vingrošanas mērķis – skolēnu pareizas stājas veidošana vai tās uzlabošana. Šobrīd to apgūst bērni vecumā līdz 12 gadiem visās Grobiņas novada skolās. Kā liecina pedagogu vērojumi, tad arī ārpus nodarbībām skolēni cenšoties pareizi sēdēt, iet, elpot, palielinājusies arī viņu koncentrēšanās spēja. Tas savukārt pozitīvi ietekmē mācību darbu un sasniegumus sportā.

"Man nav statistikas rādītāju, jo projekts aizsācies tikai septembrī, bet no novērojumiem vien varam secināt, ka tas ir pozitīvi," saka Grobiņas sākumskolas un ģimnāzijas direktore Laila Urbāne. Viņu papildina Grobiņas sākumskolas sporta skolotājs Valters Freijs: "Tagad redzu progresu, ko viņi sasnieguši, ko var izdarīt, kā attīstās - daudz labāk".

Vingrošana bērniem fizioterapeita vadībā ir tikai viena no deviņām veselības veicināšanas sadaļām Grobiņas novadā. Dažādas bezmaksas sportiskās un izglītojošās aktivitātes paredzētas arī pieaugušajiem. "Pasākumi paredzēti visiem novada iedzīvotājiem neatkarīgi no vecuma. Katrs pasākums varētu būt mērķēts uz kādu konkrētu mērķa grupu," saka Grobiņas novada izpilddirektora vietniece Gunita Laiveniece.

Veselības veicināšanas pasākumi Grobiņas novadā plānoti līdz 2020.gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti