Dienas ziņas

Mājražotāji ar Latvijas garšu izstādē «Rīga Food 2016»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Golfu pārvērš par rehabilitāciju cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Golfs var būt arī daļa no rehabilitācijas procesa cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tukuma golfa klubā jau otro gadu tiek īstenots adaptīvā golfa pilotprojekts, kura galvenais uzdevums – apvienot cilvēkus, kas tic saviem spēkiem.

Jau otro gadu golfa laukumā Tukuma pievārtē redzami arī cilvēki ar kustību traucējumiem, kam spēle ir ne vien svaigā gaisā pavadītas pāris stundas, bet arī  rehabilitācija. „Ir cilvēki kam ir jāmācās stāvēt, sevi izmantot stāvus pozīcijā. Tā mēs viņiem trenējam līdzsvaru, koordināciju, spēku un izturību,” stāsta ergoterapeits Filips Bernadskis.

Projekta idejas autors ir Juris Sprūde, kurš jau pirms slimības mīlēja šo spēli.

Katra golfa laukumā pavadīta stunda ir kā cīņa pašam ar sevi, un panākumi neizpaliek. „Es agrāk varēju tikai sēdēt, bet tagad jau varu mazliet nostāvēt. Varbūt vēl pēc gada varēs arī drusku paiet. Tāds jau arī ir mērķis tam visam,” norāda Sprūde.

„Mēs spēlējam, neskatoties uz to, ka mēs sēžam ratos,” piebilst projekta dalībnieks Ainārs Semjonovs. „Mums tas patīk, un mēs redzam, ka mēs to varam.

Nav svarīgi, vai tu staigā vai nestaigā. Ja tev kaut kas patīk, tad tu ej uz to un dari,” pauž Semjonovs.

Spēles noteikumi visiem vienādi. Līdzās šiem spēlētājiem gan ir ne vien asistents, bet arī golferis juniors, kas izdara sitienus, vietās, kur nevar piekļūt ar ratiņkrēslu. „Latvijā tas, protams, ir ļoti ierobežots, jo mums nav nekādu ierīču, lai dažādu traumu rezultātā cilvēki varētu ļoti veiksmīgi visu spēli pilnvērtīgi izspēlēt. Bet pasaulē notiek gan pasaules, gan Eiropas čempionāti ļoti augstā līmenī. Mēs esam tikai tādu pirmo soli spēruši šajā jomā,” norāda Latvijas Golfa federācijas ģenerālsekretāre Aiga Nesaule.

Projektā, kurš tiek īstenots tikai ar sponsoru atbalstu un vēlmi palīdzēt, iesaistījušies vairāk nekā desmit cilvēku ar kustību traucējumiem. Nākotnē iecerēts meklēt iespēju cilvēkiem ratiņkrēslos golfu spēlēt arī citos reģionos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti