G7 valstu līderi sola būtiski samazināt fosilo kurināmo lietošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 3 mēnešiem.

Lielā septītnieka valstis ir vienojušās par ambicioziem mērķiem, lai mazinātu klimata pārmaiņas. Tās sola būtiski samazināt fosilo kurināmo lietošanu turpmāko 35 gadu laikā. Šis bija viens no Vācijas kancleres Angelas Merkeles galvenajiem mērķiem Bavārijā notiekošajā G7 samitā. Šāda vienošanās ir būtiska pirms gada beigās Parīzē gaidāmās Pasaules klimata konferences.

Vācijas kancleri Angelu Merkeli savulaik dēvēja par “klimata kancleri”, jo viņa pievērsa lielu uzmanību globālās sasilšanas jautājumiem. Tagad viņa mēģina atjaunot savu reputāciju šajā jomā.

Merkeles centienus noteikt saistošus un ambiciozus mērķus klimata pārmaiņu novēršanas jomā atbalsta arī Francijas prezidents Fransuā Olands. Viņam decembrī būs jāuzņem visas pasaules līderi, kuri mēģinās vienoties par izmešu samazināšanas mērķiem.

Līdz šim tikai Eiropa ir noteikusi sev ļoti ambiciozus mērķus klimata pārmaiņu jomā. Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers cer, ka šāds piemērs var iedvesmot arī citas valstis līdzīgai rīcībai: „Mēs esam apņēmušies samazināt CO2 izmešus par 40% salīdzinājumā ar 1990.gadu. Mēs esam parādījuši, ka mērķiem ir jābūt ambicioziem un mēs esam bijuši ambiciozi. Mēs jau esam spējuši samazināt izmešus par 19%, lai gan iekšzemes produkts ir izaudzis par 45%. Un mēs gribētu, lai pārējie mums pievienotos. Ja mēs spēsim samazināt izmešus par 40%, tad tas nozīmēs, ka viss Francijas, Vācijas un Lielbritānijas gaisa piesārņojums tiktu samazināti līdz nullei.”

Vācijas kanclere Angela Merkele pozitīvi atzīmēja Ķīnas pievēršanos atjaunojamai enerģijai un norādīja - Parīzē Ķīna pirmo reizi būšot gatava iesaistīties jautājumā par izmešu samazināšanu.

Līdzšinējā pieredze liecina, ka panākt vispārēju pasaules vienošanos būs ārkārtīgi grūti. Pret striktiem mērķiem iebilst nabadzīgās attīstības valstis. Tās uzsver, ka cīņas pret klimata pārmaiņām var palēnināt to ekonomisko attīstību. Tādēļ bagātajām valstīm būtu jāatrod veids, kā palīdzēt attīstības reģioniem pārstrukturēt savu ekonomiku.

Tomēr, kā norāda Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, bez attīstības valstīm nav iespējams panākt jūtamu progresu klimata pārmaiņu jomā: „Mēs nevaram to darīt vienatnē, jo tas ir bezjēdzīgi. Mūsu cīņa pret klimata pārmaiņām nevar kļūt par Eiropas valstu skaistuma konkursu. Tas būtu absurdi, jo šī ir vistipiskākā globāla problēma. Bez kopīgas vienotas rīcības mums nav cerību panākt taustāmus rezultātus. Tādēļ ir ļoti būtiski strādāt visiem kopā.”

Atgādināsim, ka viens svarīgākajiem mērķiem klimata pārmaiņu novēršanas jomā ir panākt, lai vidējā temperatūra pasaulē paaugstinātos ne vairāk kā par diviem grādiem pēc Celsija skalas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti