Dienas ziņas

Daugavpils medicīnas koledžā daudz studētgribētāju

Dienas ziņas

Madonā izbūvēts moderns graudu pārkraušanas punkts

Izstāde "Baltijas jūra – apdraudēta dzīvā vide"

Francijas institūts rosina domāt par Baltijas jūras problēmām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Baltijas jūra robežojas ar deviņām valstīm, un tās piekrastē dzīvo 15 miljoni iedzīvotāju. Intensīvā rūpnieciskā  darbība, kā arī atpūtnieki ik gadu nodara jūrai kaitējumu. Lai pievēstu uzmanību Baltijas jūras problēmām, Francijas institūts izveidojis ceļojošo izstādi ''Baltijas jūra - apdraudēta dzīvā vide''.

377 tūkstoši kvadrātkilometru lielā Baltijas jūra ir visjaunākā jūra uz mūsu planētas, turklāt tā ir viena no retajām, kuras ūdens ir ar zemu sāls saturu, un tas ļauj tajā dzīvot retiem jūras augiem un dzīvniekiem. Tomēr tās ekosistēma ir īpaši neaizsargāta pret vides izmaiņām ko rada cilvēka darbība. Toksisko aļģu izplatība  jau esot tik liela, ka Baltijas jūra atzīta par vienu no lielākajām mirušajām zonām pasaulē.

„Visām valstīm, kas atrodas Baltijas jūras krastā, ir jānāk kopā un jāsēžas pie kopīga sarunu galda, un jārisina šie jautājumi. Viena no šādām iespējām būs klimata konference Parīzē 2015. gadā,” stāsta  Francijas institūta Latvijā direktors Denī Diklo.

Lai pievērstu uzmanību dzīvās vides apdraudējumam Baltijas jūrā,  Francijas institūts izveidojis ceļojošo afišu izstādi, kurā parādīta gan daudzveidīgā Baltijas jūras fauna un flora, gan tas, kādu ietekmi uz jūras vidi atstāj intensīvā jūras satiksme, zvejošana, energoresursu ieguve un arī tūrisms un izklaide.

Izstādes apmeklētājs Olafs Nolendorfs gan ir diezgan skeptisks: „Es nezinu, vai atpūtnieki var daudzko iespaidot šajā jomā. Ekonomika, politika - tas jau vairāk. Cilvēki var vienīgi protestēt.”

Bet Denī Diklo uzskata - ja cilvēki nāk uz izstādi, nāk to aplūkot, tas jau nozīmē, ka viņus interesē Baltijas jūras drošība.

Ceļojošā  izstāde ''Baltijas jūra - apdraudētā dzīvā vide''  šā gada laikā  apceļojusi jau vairākas Latvijas pilsētas. Jūrmalas muzejā tā būs apskatāma līdz 14. septembrim, bet jau 1. oktobrī tās pieturvieta būs Latvijas Dabas muzejs Rīgā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti